موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست استان ها

a/17264 :کد

0

معرفی مظاهر اکوتوریسم طبیعی قم ضروری است

  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۳
تعداد بازدید : ۴۶۱   
 تحلیل ایران -معرفی مظاهر اکوتوریسم طبیعی قم ضروری است

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم بر معرفی مظاهر اکوتوریسم طبیعی در این استان تاکید کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم بر معرفی مظاهر اکوتوریسم طبیعی در این استان تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سید رحمان دانیالی با اشاره به اینکه استان قم دارای مظاهر طبیعی و گردشگری بسیاری است گفت: برخی از جاذبه های گردشگری و تاریخی قم منحصر به فرد است که برای گردشگران داخلی و خارجی جذابیت دارد.

 

وی افزود: جاذبه های گردشگری و تاریخی در استان قم ناشناخته مانده است و نیازمند معرفی بیشتر است تا گردشگران و زائران و خود مردم بومی استان با آن آشنایی پیدا کنند.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم با اشاره به اینکه گردشگری مذهبی در استان قم مورد توجه قرار گرفته است، گفت: باید بر روی اکوتوریسم بیشتر مانور داده شود تا آنگونه که شایسته و در شان استان قم است بخش های مختلف معرفی شوند.

 

دانیالی افزود: این اداره کل تفاهمنامه ای با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم به امضا رسانده است تا با تعامل یکدیگر در زمینه های مختلف اکوتوریسم طبیعی و گردشگری اقدامات و برنامه های مناسبی ارایه شود.

 

وی بیان داشت: در همین راستا اطلس طبیعت گردی جامعی با همکاری سایر نهادهای دانشگاهی و انجمن ها در حال تدوین است تا بتوانیم ظرفیت های طبیعی و گردشگری قم را تبیین کنیم.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم با بیان اینکه نمایشگاه قاب قم اقدام فوق العاده ای برای معرفی آثار تاریخی و گردشگری این استان است، گفت: برپایی این نمایشگاه در معرفی جاذبه های ناشناخته قم نقش موثری ایفا می کند.

 

وی افزود: به نمایش گذاشتن تصاویر جاذبه های گردشگری و تاریخی استان در یک مکان تاریخی کار شایسته ای است که در وسعت بیشتر نیازمند برنامه ریزی است تا این اقدامات استمرار یابد.

 منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :