موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دین و اندیشه

a/17269 :کد

0

خیانت آل‌سعود به مسلمانان از خیانت رژیم صهیونیستی بیشتر است

  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۳
تعداد بازدید : ۴۴۰   
 تحلیل ایران -خیانت آل‌سعود به مسلمانان از خیانت رژیم صهیونیستی بیشتر است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: پیام اصلی قرآن این است که مربی، قاری و حافظ قرآن کریم نمی‌تواند نسبت به طاغوت زمان خود بی‌تفاوت باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، در همایش «قرآن ناطق» که با حضور نزدیک به 500 تن از مربیان دوره‌های تربیت مربی دارالقرآن شهرداری اسلامشهر برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد حجاج سفرکرده بیت‌الله الحرام در حادثه منا اظهار کرد: به دلیل مدیریت غلط و بی کفایتی حکومت آل سعود در این حادثه، مسلمانان جهان داغدار شدند.

وی ادامه داد: ای کاش آن مقداری که سعودی‌ها برای کشتن مردم مظلوم یمن و به خاک و خون کشیدن مردان، زنان و کودکان یمن وقت گذاشتند، درصدی از آن را برای مدیریت و پذیرایی از میهمانان الهی هزینه می‌کردند که این فاجعه برای جهان اسلام پیش نمی‌آمد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه حوادث اخیر عربستان سعودی را غیر قابل توجیه خواند و افزود: قبل و بعد از حادثه منا مدیریت نبود و هیچ گونه همراهی و کمکی به حجاح نشد، امکان داشت که با مختصر کمکی نجات پیدا کنند اما با بی تفاوتی و بدون احساس مسئولیت، اجازه دادند این افراد با لب تشنه از دنیا بروند.

محمدی افزود: کسانی که ادعای خادم الحرمین را دارند در واقع خائنین به حرمین هستند ان‌شاءالله خداوند شر این افراد را از سر مسلمین کم کند.

وی با اشاره به این‌که «این همایش، همایشی با حضور افراد شرکت کننده در دوره‌های تربیت مربی است» خاطرنشان کرد: تلاوت، قرائت و حفظ قرآن کریم امر مبارک و حسنه‌ای است اما کافی نیست.

محمدی مهمترین پیام قرآن را عمل به آن دانست و خاطرنشان کرد: عمل به قرآن دو جنبه دارد جنبه اثباتی و جنبه سلبی، جنبه اثباتی یعنی اینکه این کتاب از جانب خدا نازل شده و کلام وحی است و همه بر این مورد ایمان داریم اما این کافی نیست در کنار این باید یک اقدام سلبی داشته باشیم، به این معنی که در مقابل کسانی که دشمن قرآن هستند و طاغوتند بایستیم.

وی اضافه کرد: اگر کسی فقط ایمان داشته باشد، نماز بخواند، روزه بگیرد و قرآن بخواند اما در مقابل آمریکا که مصداق اتم طاغوت زمان است تسلیم شود، ایمانش کامل نیست. عده‌ای به دنبال این هستند که کفر به طاغوت را از ما بگیرند. که این با منطق اسلام و قرآن سازگار نیست.

به گزارش تحلیل ایران نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با اشاره به آیه 36 سوره نحل تاکید کرد: پیام قرآن این است أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ خدا را بندگی کنید و از طاغوت اجتناب بورزید. مربی قرآن، قاری قرآن و حافظ قرآن نمی‌تواند نسبت به طاغوت زمان خود بی تفاوت باشد. پیام اصلی قرآن این است.

وی با بیان این‌که «جهاد فرهنگی این است که اجازه ندهیم ما را دچار فرهنگ راحت طلبی و بی تفاوتی، تسلیم شدن در مقابل قلدرهای عالم کنند» افزود: این جهاد فرهنگی، کنارش عزت و عظمت دارد.

محمدی تصریح کرد: سعودی‌ها با آمریکا هم دست شدند و مردم مظلوم یمن را می‌کشند، با آمریکا همدست شدند قیمت نفت را از 100 به 40 دلار و کمتر رساندند و از این طریق بیت المال مسلمین را خرج دلخوشی آمریکا و اسرائیل می‌کنند، خیانت آل‌سعود از رژیم صهیونیستی نسبت به اسلام و مسلمین بالاتر است.

وی با اشاره به عید غدیر خم، این عید را به ماهی در میان ستارگان (سایر اعیاد) تشبیه کرد و گفت: تمام بزرگان، انبیا و ائمه نسبت به بزرگداشت و تعظیم عید غدیر سفارش کرده‌اند. متاسفانه پیام غدیر با نفوذ فرهنگی فراموش شد. پیام غدیر امامت است اما عده‌ای بعد از مدت کوتاهی امامت را به خلافت و سلطنت تبدیل کردند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: امام راحل بعد از 14 قرن پیام غدیر را به عنوان امامت احیا و تاکید کردند که ما سلطنت نداریم و همان راهی که پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) طی کردند را پایه گذاری کردند اما عده‌ای می‌خواهند این را کم رنگ کنند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :