موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17320 :کد

0

یوم السابع از عملکرد مصر در قبال فاجعه منا بشدت انتقاد کرد

  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۵۸
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -یوم السابع از عملکرد مصر در قبال فاجعه منا بشدت انتقاد کرد

یک روزنامه مصری در تحلیلی با اشاره به عدم شفافیت و بی‌مسئولیتی دیپلمات‌های مصری در عربستان در قبال قربانیان حادثه منا، به شدت از نوع عملکرد مصری‌ها در این فاجعه انتقاد کرد.

یک روزنامه مصری در تحلیلی با اشاره به عدم شفافیت و بی‌مسئولیتی دیپلمات‌های مصری در عربستان در قبال قربانیان حادثه منا، به شدت از نوع عملکرد مصری‌ها در این فاجعه انتقاد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «محمد الدسوقی رشدی» ستون نویس روزنامه یوم السابع در مطلبی با اشاره به اینکه شهروندان مصری در حادثه منا بدون هیچ حامی و مدافعی جان خود را از دست دادند تصریح کرد که مسئولان دولت قاهره توانایی در اداره بحران به جز انتشار اخبار کذب ندارند.

نویسنده این مطلب با اشاره به اینکه نحوه عملکرد دولتمردان مصری در حادثه منا عاری از شفافیت و تحرک بود که نشان از ناتوانی در مدیریت بحران است، تصریح کرد که در روز وقوع حادثه در عید قربان رسانه‌ها و منابع رسمی بجای پرداختن به حادثه برای درآوردن مردم از نگرانی، مشغول بازی دو تیم الزمالک و الاهلی بودند.

ستون نویس یوم السابع با اشاره به اینکه پس از وقوع حادثه منا بعثه اکثر کشورها برای دفاع از حقوق حجاجشان وارد عمل شدند نوشت: بعثه مصر در مکه تا 24 ساعت در قبال این حادثه سکوت کرد و این درحالی بود که بعثه کشورهای ایران، پاکستان، هند و برخی کشورهای آفریقایی وارد عمل شده بودند و در این میان هنوز یک کلمه از دولت درباره این حادثه نشنیده‌ایم.

محمد الدسوقی در ادامه با بیان اینکه اولین واکنش رئیس بعثه مصر پس از به راه افتادن پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی آغاز شد تاکید کرد که مسئول بعثه مصر در ابتدا گفت که هیچ تلفاتی در میان حجاج مصری نبوده و نه کسی کشته شده، نه کسی زخمی و نه مفقودی وجود دارد که این خبر در ابتدا خوشحال کننده بود.

وی افزود: زمانی که تصاویر مربوط به حجاج مصری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و فریاد خانواده‌های قربانیان به آسمان برخواست، بعثه مصر اعلام کرد که 55 حاجی جان خود را از دست دادند و سپس اعلام کردند که 120 نفر نیز مفقود هستند.

ستون نویس روزنامه یوم السابع در ادامه عملکرد مقامات مصری را شکست خورده توصیف کرد و نوشت: مسئولان بعثه مصر در این ماجرا مقصر و مجرم هستند و از آن بدتر کنسولگری مصر در جده بود که خبری از آنها نبود.

وی نوشت: کنسولگری هند در جده از همان ابتدا شماره تلفن حاجی‌های مفقود شده را پیدا کرد و سپس لحظه به لحظه اخبار مربوط به مفقودین و مجروحین را منتشر می‌کرد و در بیمارستان‌ها نیز پی‌گیر امور هندی‌ها بود اما در کنسولگری مصر در جده چیزی جز بی‌خیالی نبود و انگار افراد کشته شده مصری نبودند، در مقابل بیمارستان‌های عربستان خودروهای سفارت همه کشورهای حضور داشته الا سفارت مصر.

دو هفته پیش درپی بسته شدن مسیر حجاج آسیایی و آفریقایی در مکه توسط نیروهای امنیتی سعودی برای عبور کاروان خودروهای پسر پادشاه بسته شد که این مسئله منجر به ازدحام جمعیت و کشته شدن بیش از 4 هزار حاجی شد.


خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :