موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17339 :کد

0

پاکسازی کامل منطقه‌ای در غرب سامراء

  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۵
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -پاکسازی کامل منطقه‌ای در غرب سامراء

منابع عراقی از آزادسازی کامل منطقه خط اللاین در غرب سامرا و اقدام گروه تکفیری داعش در اعدام ۹ نفر از سرکردگانش خبر دادند.

یک منبع در پلیس عراق از انفجار یک بمب در جنوب بغداد خبر داد که در نتیجه آن دست‌کم سه غیرنظامی زخمی شدند.

این منبع گفت این بمب را افراد ناشناس در خیابانی در ناحیه الیوسفیه در جنوب بغداد کارگذاشته بودند که ظهر یکشنبه هنگام عبور یک خودروی غیرنظامی منفجر شد که سه سرنشین این خودرو زخمی شدند.

پیش از این هم یک بمب چسبان در منطقه الرضوانیه بغداد منفجر شد که کشته شدن یک غیرنظامی را به دنبال داشت. همچنین افراد مسلح که یونیفورم نظامی به تن کرده بودند، پس از حمله به منازلی در منطقه الزعفرانیه، سه غیرنظامی را ربودند.

داعش 9 سرکرده خود را در سامراء اعدام کرد

خبر دیگر اینکه یکی از گروه‌های داوطلب مردمی از هلاکت یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش موسوم به والی داعش در غرب شهر مقدس سامرا در پی موفقیت نیروهای داوطلب مردمی در پاکسازی منطقه خط اللاین از لوث این گروهک تکفیری خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری المسله،صفاءالتمیمی از فرماندهان گروه مردمی السرایاالسلام وابسته به جریان صدر گفت اطلاعات ما کشته شدن والی گروه تروریستی داعش در غرب سامراء ملقب به جمال البحور به همراه شماری از همراهان و همدستانش را تایید می‌کند.

وی گفت داعش به سبب شکست در برابر نیروهای داوطلب مردمی و امنیتی در روز یکشنبه که به آزادسازی منطقه خط‌اللاین در غرب سامراء از لوث تکفیری‌ها منجر شد، 9 نفر از سرکردگانش را اعدام کرد.

به گزارش تحلیل ایران منطقه خط‌اللاین به طور کامل در عملیات منحصر به فرد روز یکشنبه در غرب سامراء از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد شد.

صفاء التمیمی در این باره گفت نیروهای سرایاالسلام توانستند منطقه خط اللاین در غرب شهرستان سامراء در جنوب تکریت را از لوث تروریست‌های داعشی پاکسازی کنند و این منطقه به طور کامل در این عملیات منحصر به فرد آزاد شد.

به گفته وی در این عملیات که آزادسازی 62 کیلومتر مربع از اشغال تروریست‌های داعشی را به دنبال داشت به هلاکت 30 تروریست منجر شد.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :