موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17387 :کد

0

کارشناس هندی صداقت آمريکايی ها را زیر سوال برد

  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۹
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -کارشناس هندی صداقت آمريکايی ها را زیر سوال برد

یک تحلیلگر هندی با زیر سئوال بردن صداقت آمریکایی ها در مبارزه با داعش،اعلام کردآمریکا هیچ گاه به طور جدی قصد مبارزه با گروه تروریستی داعش را نداشته است.

یک تحلیلگر هندی با زیر سئوال بردن صداقت آمریکایی ها در مبارزه با داعش،اعلام کردآمریکا هیچ گاه به طور جدی قصد مبارزه با گروه تروریستی داعش را نداشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران ،«سریرام شولیا»(Sreeram Chaulia) استاد سیاست خارجی دانشکده حقوق شهر سونیپات در ایالت هاریانا در کشور هند در گفتگو با بخش فرانسه زبان پایگاه اینترنتی راشا تودی، به موضوع دخالت نظامی روسیه در سوریه پرداخت و گفت، این اقدام روسیه اوضاع را در سوریه تغییر خواهد داد. چون از یکسو، به حکومت سوریه کمک خواهد کرد تا سقوط نکند و از سوی دیگر باعث می شود تروریست های داعش(گروه تکفیری صهیونیستی) نتوانند سرزمین های بیشتری از خاک سوریه را به کنترل خود در آورند.
وی در همین باره با زیر سئوال بردن صداقت آمریکایی ها در مبارزه با گروه تکفیری صهیونیستی داعش گفت: آمریکایی ها از یک و نیم سال پیش مواضع داعش را در سوریه وعراق بمباران می کنند اما این بمباران ها نه تنها این گروه را تضعیف نکرده است بلکه پیشروی های آنها در خاک سوریه بیشتر نیز شده است .بنابراین اینجا معلوم می شود بمباران های آمریکا علیه داعش در خاک سوریه کارآمد نبوده است و در واقع در این راه شکست خورده است. اما اکنون که روسیه به طور موثر علیه این گروه تروریستی وارد عمل شده است، آنها تعجب می کنند.آنها آشکارا اعلام کرده اند که نمی خواهند بازیگر جدیدی را در سوریه ببینند که به قول خودشان آتش بیار معرکه شود.
این کارشناس هندی افزود: این اعلام موضع آمریکا به خوبی نشان می دهد اولویت های آمریکا در سوریه دروغ است و این اولویت ها هرگز مبارزه با داعش و دیگر گروهای افراطی نیست.
«سریرام شولیا» در ادامه به نگرانی های عربستان سعودی درباره حملات روسیه پرداخت و گفت چگونه است که ریاض مردم غیر نظامی یمن را با بمباران کشتار می کند اما درباره کشته شدن غیرنظامیان در سوریه ابراز نگرانی می کند. سیاستی که عربستان در این زمینه در پیش گرفته است سیاست ریاکاری است.


/خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :