موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17389 :کد

0

آمریکا توقف حملات هوایی علیه مواضع داعش درعراق را تکذیب کرد

  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۲
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -آمریکا توقف حملات هوایی علیه مواضع داعش درعراق را تکذیب کرد

سفارت آمریکا در عراق با صدور بیانیه‌ای برخی گزارش‌ها درباره قطع همکاری با ارتش عراق و توقف حملات هوایی علیه مواضع داعش در استان الانبار را تکذیب کرد.

سفارت آمریکا در عراق با صدور بیانیه‌ای برخی گزارش‌ها درباره قطع همکاری با ارتش عراق و توقف حملات هوایی علیه مواضع داعش در استان الانبار را تکذیب کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، مقامات آمریکایی، برخی گزارش‌ها مبنی بر قطع همکاری با ارتش عراق یا توقف حملات هوایی در استان «الانبار» علیه مواضع داعش را تکذیب کردند.

به گزارش خبرگزاری UPI، سفارت آمریکا در عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «گزارش‌های خبری اخیر که مدعی هستند ائتلاف تحت رهبری آمریکا، عملیات هوایی یا همکاری نظامی با نیروهای امنیتی عراق را قطع کرده است، کاملاً نادرست هستند.»

این بیانیه با اشاره به عدم توقف حملات هوایی ائتلاف ضد داعش، بر عدم قطع آنچه نقش مشورتی آمریکا در استان الانبار خوانده شده نیز تأکید کرده است.

ادعاها درباره قطع حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق، روز یکشنبه و پس از افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره شروع حملات ارتش روسیه در این کشور مطرح شدند.

حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق چند روز پیش در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فرانس‌24 ضمن انتقاد از حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا در کشورش گفته بود از عملیات مسکو در کشورش استقبال می‌کند.

آقای العبادی این اظهارات را چند روز بعد از آغاز عملیات هوایی مسکو در سوریه که بنا به درخواست بشار اسد رئیس‌جمهوری آن کشور صورت می‌گیرد، مطرح می‌کرد.

مسکو منتقد حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش است. حملات این ائتلاف از اواسط ماه جولای در کشور عراق و پس از آن در سوریه آغاز شدند، اما تا کنون دستاوردی به همراه نداشته است.

روسیه می‌گوید آمریکا در ماه‌های گذشته، تنها وانمود کرده که مواضع گروه داعش را هدف قرار داده است.


/فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :