موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17484 :کد

0

«اولاند» به کره جنوبی سفر می کند

  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۵
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -«اولاند» به کره جنوبی سفر می کند

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی از سفر «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه به این کشور در نوامبر سال جاری خبر داد.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی از سفر «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه به این کشور در نوامبر سال جاری خبر داد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری یونهاپ، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه قرار است در یک سفر دو روزه چهاردهم نوامبر به کره جنوبی رفته و با «پارک گئون های» رئیس جمهور این کشور دیدار و رایزنی داشته باشد.

رییس جمهور کره قرار است در این دیدار دامنه وسیعی از مسائل از جمله روابط دوجانبه، تغییرات آب و هوایی و آخرین تحولات در شمال شرق آسیا را با همتای فرانسوی خود مورد بحث و گفتگو قرار دهد.

دراین رابطه، وزارت امور خارجه کره جنوبی دیروز اعلام کرده بود: «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه این هفته برای پیگیری آخرین تلاش ها در خصوص خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره به سئول سفر می کند.

بر این اساس، قرار است آمانو در این سفر دو روزه با «یون بیونگ» وزیر امور خارجه و برخی از دیگر مقامات بلند پایه این کشور درباره آخرین تلاش های انجام شده در راستای خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره دیدار و گفتگو کند.

برخی کارشناسان بدون اشاره به زرادخانه های هسته ای رژیم اشغالگر قدس در منطقه خاورمیانه، سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به سئول آن هم به فاصله زمانی کمتر از یک ماه از تصویب قطعنامه ای در آژانس درباره کره شمالی را نشانی از عزم این نهاد بین المللی برای خلع سلاح اتمی در جهان می دانند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در قطعنامه مذکور ازکره شمالی خواسته بود به تعهدات خود در توافقنامه شش جانبه خلع سلاح هسته ای پایبند باشد.

منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :