موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/17516 :کد

0

دوری از ارزش‌های دینی، اخلاقیات را کمرنگ می‌کند

  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۷
تعداد بازدید : ۳۰۴   
 تحلیل ایران -دوری از ارزش‌های دینی، اخلاقیات را کمرنگ می‌کند

کارشناس خانواده و جوانان گفت: دور شدن از ارزش‌های دینی و مکتب اهل‌بیت (ع) ارزش‌های اخلاقی را کمرنگ می‌کند.

کارشناس خانواده و جوانان گفت: دور شدن از ارزش‌های دینی و مکتب اهل‌بیت (ع) ارزش‌های اخلاقی را کمرنگ می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام حسین دهنوی امشب در کانون بینش اهل‌بیت (ع) رفسنجان پیرامون زندگی مهدوی اظهار داشت: زندگی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) می‌تواند الگوی مناسبی برای خانواده‌ها و همسران باشد.

وی بیان داشت: یکی از ویژگی‌های زندگی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) عامل بودن به ارزش‌های اخلاقی بود.

دهنوی ادامه داد: صداقت و وفاداری‌، محبت، عطوفت و احترام از ارزش‌های اخلاقی هستند که زوجین باید به آن عمل کنند.

دهنوی تصریح کرد: برخی صحبت‌ها که سبب فروپاشی خانواده می‌شود، نیاز به گفتن ندارد و این نوع صداقت نیاز نیست، راست گفتن واجب نیست برخی حرف‌ها نظام فکری طرفین را بر هم می‌زند و نباید حرفی گفته شود که سبب سلب اعتماد شود.

کارشناس خانواده و جوانان افزود: وفاداری یکی از ویژگی‌های اخلاقی است که زنان و مردان باید نسبت به آن توجه ویژه داشته و مردان باید زن شناسان خوبی باشند و برخی آفت‌ها را به جان زندگی خود نیندازند.

وی با اشاره به سه کتاب ‌نسیم مهر، تربیت کودک و گلبرگ زندگی 1، 2 و 3 ابراز داشت: مطالعه این سه کتاب تاثیر زیادی بر خانواده‌ها خواهد داشت.

دهنوی بیان کرد: فداکاری یکی دیگر از ویژگی‌های حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بود و این دو نفر ایثارهای معنوی و مادی زیادی برای یکدیگر داشتند، نمونه بارز آن شکستن پهلوی حضرت زهرا (س) برای دفاع از ولایت بود.

وی عنوان کرد: پیام رفتارهای زن و شوهر برای یکدیگر مهم است، احترام ویژگی اخلاقی بالایی است که زن و مرد باید آن را در زندگی خود به ‌کار بندند.

کارشناس خانواده و جوانان اذعان کرد: هر چه ما از ارزش‌های دینی و مکتب اهل‌بیت (ع) دور تر شویم، ارزش‌های اخلاقی کمرنگ‌تر خواهد شد.

وی به قانون کار ما اشاره و خاطر نشان کرد: این قانون بازتاب رفتارهای ما به خودمان و مورد تایید قرآن کریم است و می‌گوید اگر خوب خطاب کنیم جواب خوب خواهیم شنید.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :