موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17597 :کد

0

جامعه شیعیان مسکو خواستار توقف حملات عربستان به یمن شد

  ﺳﻪشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۴
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -جامعه شیعیان مسکو خواستار توقف حملات عربستان به یمن شد

سازمان دینی جامعه شیعیان مسکو امروز (سه شنبه) در بیانیه ای خواستار توقف حملات هوایی عربستان سعودی و متحدانش به یمن که تاکنون هزاران کشته و مجروح برجای گذاشته است، شد.

سازمان دینی جامعه شیعیان مسکو امروز (سه شنبه) در بیانیه ای خواستار توقف حملات هوایی عربستان سعودی و متحدانش به یمن که تاکنون هزاران کشته و مجروح برجای گذاشته است، شد.

به گزارش ایرنا، در بیانیه جامعه شیعیان مسکو با اشاره به حملات هوایی عربستان سعودی و متحدانش به یمن که از شش ماه پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد، آمده است: در این مدت بر اثر حمله به مناطق مسکونی شهرهای یمن، هزاران شهروند این کشور که بیشتر زنان و کودکان هستند کشته، مجروح و آواره شده اند.
این بیانیه می افزاید: عربستان سعودی و متحدانش در حملات به مناطق مسکونی شهرهای یمن از انواع موشک ها و حتی بمب های خوشه ای استفاده می کنند که طبق قوانین بین المللی بکارگیری آن ممنوع است.
جامعه شیعیان مسکو همچنین به افزایش حملات متجاوزان به یمن طی دو هفته اخیر اشاره کرده و گفته است: عربستان سعودی و متحدان آن کشور از دو هفته پیش عملیاتی با رمز «حمله قاطعانه» را اجرا می کنند که در جریان آن نقاط مختلف یمن هدف بمباران هوایی قرار می گیرد. 
در بیانیه این سازمان با استناد به گزارش اخیر سازمان ملل در باره یمن گفته شده است: حملات هوایی عربستان سعودی و کشورهای عربی متحد آن به یمن، نقض آشکار قوانین بین المللی است و مطابق اطلاعات رسمی، تاکنون بر اثر آن بیش از دو هزار و 400 نفر کشته و دهها هزار نفر مجروح و آواره شده اند.
جامعه شیعیان مسکو با محکوم کردن این اقدامات عربستان سعودی و متحدانش در یمن، خواستار توقف فوری حملات متجاوزان به این کشور و فراهم آوردن امکان دسترسی مردم یمن به کمک های انسانی خارجی به منظور جلوگیری از گسترش دامنه فاجعه انسانی شده است.
این بیانیه همچنین خواستار توجه جامعه جهانی و به ویژه کشورهای اسلامی به وضعیت اسف بار مردم یمن و تلاش برای پایان دادن به تجاوز خارجی به این کشور و خروج نیروهای متجاوز خارجی از یمن شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :