موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/17601 :کد

0

جزئیات جدید از "کرونا" در ایران به همراه چند توصیه کلیدی

  ﺳﻪشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۳۸۸   
 تحلیل ایران -جزئیات جدید از "کرونا" در ایران به همراه چند توصیه کلیدی

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از منفی بودن نتیجه نمونه گیری‌ها از افراد مشکوک به کرونا ویروس خبر داد و تاکید کرد: هیچ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در کشور مشاهده نشده است.

محمود نبوی درباره آخرین وضعیت کرونا ویروس پس از بازگشت شماری از حجاج به کشور اظهار کرد: از سال گذشته که 6 مورد ابتلا به این بیماری در استان کرمان مشاهده و منجر به فوت دو بیمار شد، تا امروز مورد جدیدی گزارش نشده است.

وی افزود: از آن زمان تاکنون با مراقبت‌های شدید در بین افرادی که از سفر حج بازگشتند و برداشت نمونه ترشحات تنفسی از دو هزار و 600 بیمار دارای مشکلات تنفسی شدید در بین حجاج، هیچ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور مشاهده نشده است.

نبوی گفت: امسال نیز همزمان با بازگشت حجاج به کشور، آن تعداد از حجاجی که دچار مشکلات شدید تنفسی بوده و علائمی از کرونا ویروس در آنها مشاهده شد، بستری شده و نمونه گیری از آنها به عمل آمد که خوشبختانه نتیجه نمونه گیری‌ها منفی بود و هیچ کدام مبتلا به کرونا ویروس نبودند.

به گزارش تحلیل ایران معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به علائم این بیماری گفت: این بیماری به شکل عفونت حاد تنفسی همراه با تب و سرفه شروع شده و در یک سوم موارد اسهال و استفراغ و علائم گوارشی نیز در بین مبتلایان دیده می‌شود. اما بر خلاف سرماخوردگی‌های معمول، روند درمان به سمت بهبودی پیش نرفته و علائم تشدید می‌شود.

وی افزود: در موارد شدید پس از تشدید تب و تنفس در هفته دوم بیماری ممکن است اشکالاتی در ارگان‌های دیگر از جمله ریه، کبد، کلیه و قلب بروز کرده است و نارسایی این ارگان‌ها در روزهای آخر هفته دوم بیماری منجر به مرگ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این بیماری واکسن و درمان دارویی اختصاصی ندارد و درمان‌ها صرفاً حمایتی است، افزود: موارد مرگ و میر بیشتر در افراد بالای 65 سال، بیماران دیالیزی، مبتلایان به برونشیت مزمن، نارسایی کبدی (سیروز)، نارسایی قلبی، آسم، دیابت شدید و شیمی درمانی دیده می‌شود و توصیه می‌شود افراد دارای این اختلالات و بیماری‌ها از سفر به عربستان به علت خطر مرگ بالا در صورت ابتلا بپرهیزند.

نبوی در پایان یادآور شد که اقدامات لازم به منظور کنترل و پیشگیری از ورود این بیماری به کشور از پیش از سفر حجاج آغاز شده است و در بازگشت این افراد نیز در حال انجام است و نمونه گیری‌ها از زائران مشکوک به این بیماری تا بازگشت آخرین کاروان حجاج ادامه دارد.

منبع:تسنیم

                               

بیماری     ویروس     کرونا     حجاج     بهداشت    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :