موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/17666 :کد

0

کارشناسان اعلام کردند اقتصاد حلال در جهان درحال گسترش است

  ﺳﻪشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۷
تعداد بازدید : ۳۷۳   
 تحلیل ایران -کارشناسان اعلام کردند اقتصاد حلال در جهان درحال گسترش است

کارشناسان اقتصادی سه شنبه اعلام کردند اقتصاد حلال در جهان درحال گسترش است زیرا جمعیت کشورهای اسلامی افزایش می یابد و محصولات این اقتصاد بیش از پیش با قوانین اسلامی مطابقت پیدا می کند.

کارشناسان اقتصادی سه شنبه اعلام کردند اقتصاد حلال در جهان درحال گسترش است زیرا جمعیت کشورهای اسلامی افزایش می یابد و محصولات این اقتصاد بیش از پیش با قوانین اسلامی مطابقت پیدا می کند.

به گزارش تحلیل ایران به مرور که جمعیت مسلمانانان افزایش می یابد ،محدوده محصولات حلال از محصولاتی که حاوی گوشت خوک یا الکل نیست تا خدمات مالی و گردشگری گسترش می یابد .
محمود چودری رئیس شورای تغذیه و مواد غذایی اسلامی آمریکا اعلام کرد:« بخش حلال اکنون بعدی جهانی یافته است . ما اکنون با یک میلیارد و 800 میلیون مصرف کننده مواجه هستیم .»
شمار مسلمانان در سال 2030 به حدود دو میلیارد و 400 میلیون نفر خواهد رسید.
این مقام شورای تغذیه و مواد غذایی اسلامی آمریکا که در دبی در کنفرانسی درباره اقتصاد اسلامی شرکت کرده است تصریح کرد :« این محصولات بیش از پیش زیاد شده اند زیرا شمار مسلمانان با نرخ جمعیتی دو و نیم تا سه درصدی هرسال افزایش می یابد. اسلام دینی است که با بیشترین رشد پیروانش مواجه است .»
وی افزود:« شمار زیادی از محصولات که ماهیتا مطابق با قوانین اسلامی است اکنون به عنوان محصولات حلال تایید شده و به افزایش اقتصاد حلال انجامیده است .»
به گفته چودری « ما از اوضاعی که در آن مشخص نیست چه چیزی درون آن وجود دارد وارد اقتصادی شده ایم که نهایتا به عنوان حلال تاییده است .»
سازمان همکاری اسلامی که مقر آن در جده عربستان سعودی است بازار حلال را در جهان 2300 میلیارد دلار برآورد می کند.
عبدالله المعینی از مقامات اماراتی شرکت کننده در این نشست اعلام کرد صنایع حلال قرار است به یکی از بخش های اقتصادی با رشدی مداوم تبدیل شود.
تقاضای فزاینده درباره محصولات حلال موجب شده است مغازه ها ، رستوران ها و هتل های سرتاسر جهان برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان مسلمان خود تلاش کنند.
به گزاش خبرگزاری فرانسه از دبی ، به گفته چودری ،« حلال یک شیوه زندگی است . کشورهایی مانند ژاپن یا کره جنوبی ابتکار منطبق کردن هتل ها و رستوران های خود را به حلال به دست گرفته اند تا بتوانند گردشگران بیشتری را از مبدا کشورهای اسلامی جذب کنند.


/خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :