موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17799 :کد

0

رییس جمهوری روسیه اوضاع آسیای میانه را مخاطره آمیز خواند

  چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -رییس جمهوری روسیه اوضاع آسیای میانه را مخاطره آمیز خواند

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه با ابراز نگرانی از اوضاع «کشورهای آسیای میانه» گفت، شرایط کنونی در این منطقه مخاطره آمیز است و می تواند مشکل آفرین باشد.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه با ابراز نگرانی از اوضاع «کشورهای آسیای میانه» گفت، شرایط کنونی در این منطقه مخاطره آمیز است و می تواند مشکل آفرین باشد.

به گزارش تحلیل ایران، وی طی دیدار با «امامعلی رحمان» رییس جمهوری تاجیکستان در مسکو افزود: از اوضاع کشورهای آسیای میانه به شدت نگران هستیم و امیدواریم با همکاری های جدی بتوانیم به راهکارهایی برای رفع نگرانی در این باره برسیم.
به گزارش امروز (چهارشنبه) پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری روسیه، پوتین در این دیدار بر اهمیت روابط و همکاری های منطقه ای برای تامین امنیت و ثبات آسیای میانه تاکید کرد.
امامعلی رحمان نیز در این باره گفت: وضعیت مرزهای تاجیکستان و افغانستان نگران کننده است و باید در این باره تدابیری اندیشیده شود.
وی افزود: وضعیت افغانستان هر روز بغرنج تر و بحرانی تر می شود و حدود 60 درصد مناطق مرزی این کشور با تاجیکستان، شاهد درگیری های مسلحانه است که مخاطرات زیادی در پی دارد و امیدواریم با همکاری دوشنبه و مسکو این نگرانی ها رفع شود.
وضعیت افغانستان و احتمال گسترش فعالیت گروه های مسلح بویژه القاعده، طالبان و بتازگی داعش به آسیای میانه و جمهوری های قفقاز، روسیه را نگران کرده است.
به عقیده برخی کارشناسان مسکو در چارچوب افزایش ثبات منطقه ای و به حداقل رساندن امکان فعالیت گروه های مسلح و افراطی؛ در صدد افزایش همکاری های منطقه ای است، زیرا گسترش فعالیت این گروهها به کشورهای آسیای میانه و جمهوری های مناطق قفقاز، می تواند برای امنیت روسیه مخاطره آمیز باشد. 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :