موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/17801 :کد

0

خدمات نیروی انتظامی باید مردم محور شود

  چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -خدمات نیروی انتظامی باید مردم محور شود

معاون دادستان کل کشور گفت: ارائه خدمات نیروی انتظامی باید از روند حاکمیت خارج و به سمت مردم محوری برود.

معاون دادستان کل کشور گفت: ارائه خدمات نیروی انتظامی باید از روند حاکمیت خارج و به سمت مردم محوری برود.

به گزارش تحلیل ایران از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی در چهارمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظامی ناجا با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در پیشگیری از وقوع جرم و ایجاد نظم و انضباط اجتماعی نقش کلیدی و محوری دارد.
معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه نظم و انضباطی که با خشونت ایجاد شود پایدار نیست، گفت: سرمایه کار نیروی انتظامی انجام فعالیت ها و ماموریت ها با حفظ اقتدار و اخلاق است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مراکز خدماتی انتظامی پشتوانه قانونی دارند چراکه نیروی انتظامی بر عملکرد این موسسات نظارت دارد.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی افزود: نظارت نیروی انتظامی به این موسسات، مشروعیت قانونی می دهد.
وی افزود: مسئولیت مراکز خدماتی انتظامی صرفا نگهبانی نیست و مسئولیتی فراتر دارند حضور نگهبانان محله در مراکز مختلف تجاری و صنعتی نوعی پیشگیری از وقوع جرم است اما گستره فعالیت این مراکز با رعایت اصول قانونی و قضائی در آینده بیشتر می شود.
این مقام مسوول با تاکید بر اینکه حمایت از مراکز خدماتی انتظامی باید بیشتر شود، گفت: اخلاق و رفتار خوب و قانون مداری در بهبود عملکرد نگهبانان محله یک ضرورت است.
معاون دادستان کل کشور تصریح کرد: مایه افتخار کشور است که در نیروی انتظامی خدمتگزارانی بااخلاق و قانون محور فعالیت می کنند و این نیرو مکتبی، ولایی، اخلاقی و خدمتی مدار است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :