موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نفت ، گاز و پتروشیمی

a/17870 :کد

0

برای تقویت جایگاه در اوپک تولید نفت خام را بالا برد

  چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۶
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -برای تقویت جایگاه در اوپک تولید نفت خام را بالا برد

برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تولید در وزارت نفت صورت گرفته و این موضوع اولویت دومی است که پس از افزایش صادرات برای دوران پس از تحریم در نظر داریم.

برای تقویت جایگاه در اوپک باید ظرفیت تولید نفت خام را بالا برد

تهران - ایرنا - معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت گفت: اگر بخواهیم در اوپک یا در بین کشورها و شرکتهای تولیدکننده نفت در جهان جایگاه و نقشی داشته باشیم و بازیگر یا بازیگردان باشیم، باید توان و ظرفیت تولید بالایی داشته باشیم.

 

 به گزارش  تحلیل ایران ، منصور معظمی، در مورد برنامه های این وزارتخانه در راه افزایش ظرفیت تولید نفت، افزود: افزایش ٥٠٠ هزار بشکه ای صادرات نفت پس از لغو تحریم و پس از آن افزایش مجدد ٥٠٠ هزار بشکه ای صادرات در فاصله شش ماه در دستور کار است که این کار با ظرفیت های فعلی تولید نفت در کشور انجام خواهد شد، اما برای پس از آن نیاز به برنامه افزایش ظرفیت تولید داریم.
وی ادامه داد: برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تولید در وزارت نفت صورت گرفته و این موضوع اولویت دومی است که پس از افزایش صادرات برای دوران پس از تحریم در نظر داریم.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران افزود: می دانیم که یکی از مشخصه های قدرت در صنعت و بازار نفت، ظرفیت بالا در تولید است، اگر بخواهیم در اوپک یا در بین کشورها و شرکتهای تولیدکننده نفت در جهان جایگاه و نقشی داشته باشیم و به عنوان مثال بازیگر یا بازیگردان باشیم، باید توان و ظرفیت تولید بالایی داشته باشیم، بنابراین استراتژی دوم ما در وزارت نفت این است که ظرفیت تولید نفت خام را بالا ببریم.
معظمی در مورد جزئیات این برنامه گفت: علاوه بر این که حفظ وضع موجود را دنبال می کنیم به این معنا که توان فعلی تولیدمان را نگه داریم، در طول برنامه ششم توسعه حدود ٧٤٠ هزار بشکه که حتی تا یک میلیون بشکه نیز قابل افزایش است، به ظرفیت تولید اضافه خواهیم کرد.
به گزارش وزارت نفت، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت، تاکید کرد: افزایش ظرفیت تولید به معنای تولید نیست. بلکه برنامه داریم در این مدت توان تولید خود را به میزانی که اشاره شد، افزایش دهیم.

منبع : ایرنا

 

                               

اوپک     نفت خام     پساتحریم            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :