موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آمریکا

a/17930 :کد

0

انتقاد از سیاست نفتی کاخ سفید

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -انتقاد از سیاست نفتی کاخ سفید

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی قصد رفع تحریم صادرات نفت ایران را دارد که به همان میزان با مردم کشور خودش مهربان نیست و با برداشته شدن ممنوعیت از صدور نفت آمریکا مخالف است.

 

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی قصد رفع تحریم صادرات نفت ایران را دارد که به همان میزان با مردم کشور خودش مهربان نیست و با برداشته شدن ممنوعیت از صدور نفت آمریکا مخالف است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اینترنتی متعلق به اکثریت جمهوری‌خواه کنگره، رئیس جمهور آمریکا در حالی قصد رفع تحریم صادرات نفت ایران را دارد که به همان میزان با مردم کشور خودش مهربان نیست و با برداشته شدن ممنوعیت از صدور نفت آمریکا مخالف است.

این پایگاه اینترنتی با انتقاد از سیاست نفتی دولت باراک اوباما نوشت: می‌دانیم رفع ممنوعیت از صادرات نفت برای اقتصاد خوب است و ایجاد شغل می‌کند و در نتیجه به ایجاد جوامع مرفه و قوی کمک خواهد کرد. اما پرسشی بزرگ وجود دارد: چرا رئیس جمهور آن‌گونه که با ایران رفتار می‌کند با کشور خودش رفتار نمی‌کند؟

دولت آمریکا در گفتگوهای هسته‌ای در واقع موافقت کرد تحریم نفتی ایران را بردارد و  به ایران امتیازی کلیدی داد چرا که همه می‌دانند رفع تحریم چقدر به اقتصاد ایران کمک می‌کند و درآمد بیشتری عاید ایران می‌شود و می‌تواند نفوذش را در خارج افزایش دهد. اما رئیس جمهور به همین اندازه با مردم آمریکا مهربان نیست.

پس از آنکه رئیس جناح اکثریت اعلام کرد برداشته شدن ممنوعیت از صدور نفت آمریکا را به رأی می‌گذارد (رأی‌گیری روز جمعه خواهد بود) کاخ سفید بلافاصله گفت رئیس جمهور اوباما از این طرح حمایت نخواهد کرد.

منبع: تسنیم

                               

آمریکا     تولید نفت     تحریم     هسته ای        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :