موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/17958 :کد

0

کمک های مالی کاخ سفید باعث نیرومندتر شدن تروریست ها درسوریه

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -کمک های مالی کاخ سفید باعث نیرومندتر شدن تروریست ها درسوریه

سناتور دموکرات آمریکا با بیان اینکه هزینه ۵۰۰ میلیون دلاری از بودجه آمریکا برای تقویت تروریست ها در سوریه عملا موجب نیرومندتر شدن گروه های تروریستی شده است

سناتور آمریکایی:کمک های مالی کاخ سفید باعث نیرومندتر شدن تروریست ها درسوریه شد سناتور دموکرات آمریکا با بیان اینکه هزینه 500 میلیون دلاری از بودجه آمریکا برای تقویت تروریست ها در سوریه عملا موجب نیرومندتر شدن گروه های تروریستی شده است، تاکید کرد که آمریکا باید این پول را صرف کمک به آوارگان جنگی و پناهندگان می کرد.

 

 به گزارش تحلیل ایران کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی درگفت وگو با یک خبرگزاری روسی ضمن انتقاد شدید از هزینه 500 میلیون دلار برای کمک به تروریست های به اصطلاح معتدل تر سوریه برای براندازی بشار اسد گفت آمریکا باید این پول را صرف کمک به پناهندگان سوری می کرد.
وی تصریح کرد که نتیجه این اقدام نگرانی های او را مبنی بر نیرومندتر شدن گروه های تروریستی در سوریه به اثبات رسانده است.
این سناتور دموکرات آمریکایی به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: از ابتدا نگرانی من این بود که ما در نهایت بطور ناخواسته به نیرومندتر شدن گروه های تروریستی مانند القاعده کمک خواهیم کرد که متاسفانه ثابت شد که این نگرانی ها صحت دارند.
مورفی از جمله قانونگذاران آمریکایی است که از ابتدای این لایحه که در سپتامبر سال گذشته به تصویب کنگره این کشور رسید به مخالفت با آن برخواستند.
براساس این لایحه، وزارت دفاع آمریکا مبلغ 500 میلیون دلار به آموزش آن دسته از تروریست های مخالف دولت اسد که به گفته آنها معتدل تر بودند اختصاص داد و هدف این برنامه دادن آموزش های لازم به دست کم 15 هزار نفر از آنها برای مبارزه با دولت اسد اعلام شده بود.
با گذشت بیش از یک سال و صرف 500 میلیون دلار، به اعتراف مقام های رسمی وزارت دفاع آمریکا نیروهای این کشور تاکنون فقط توانسته اند به 59 نفر از این مخالفان دولت سوریه تعلیم بدهند که فقط چهار یا پنج نفر از آنان در نبرد علیه دولت سوریه فعال هستند.
 ناظران، تحلیلگران و مقام های منطقه تاکید دارند، حملات نمایشی ائتلاف آمریکایی علیه داعش نه تنها از اقدامات تروریست ها کم نکرده است، بلکه با حمایت های مالی و لجستیکی آمریکا و متحدانش، تروریست ها قوی تر شده و همسو با اهداف کاخ سفید حرکت می کنند.
این مساله سبب شد تا روسیه از شنبه گذشته بعد از پذیرش درخواست دولت دمشق و با مجوز مجلس خود، عملیات بمباران مواضع تروریست ها را در سوریه آغاز کند که تاکنون ده ها هدف و مراکز تروریستی بویژه داعش را نابود کرده است.
این اقدام مسکو با واکنش و ادعاهای برخی مقام های آمریکایی همراه شد که که روسیه را به بمباران مواضع معارضان سوری میانه رو از جمله تشکل موسوم به «ارتش آزاد سوریه » متهم کرده اند.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ به این اتهامات گفت که معارضان مسلح میانه رو به زحمت می توانند از موفقیت خود سخن بگویند و همه آنها را فراموش کرده اند؛ بارها شنیده ایم که (مقام های آمریکایی) از حضور و فعالیت تشکل موسوم به «ارتش آزاد سوریه» در سوریه سخن گفته اند اما این تشکل غیرواقعی است.
به گفته رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه، مسکو از واشنگتن خواسته است تا محل استقرار تشکل موسوم به «ارتش آزاد سوریه» را اعلام کند تا با آن تماس برقرار شود.
وی گفته، «اگر این تشکل واقعا توانمندی نظامی داشته و اعضای آن از سوری ها تشکیل شده باشد با آن تماس برقرار می کنیم.»

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :