موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17972 :کد

0

عفو بین الملل: آمریکا شریک جنایات جنگی در یمن است

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۱۰۰   
 تحلیل ایران -عفو بین الملل: آمریکا شریک جنایات جنگی در یمن است

سازمان 'عفو بین الملل' آمریکا را به حمایت از حمله های هوایی عربستان سعودی در یمن و همدستی در ارتکاب جنایات جنگی متهم کرد.

 سازمان 'عفو بین الملل' آمریکا را به حمایت از حمله های هوایی عربستان سعودی در یمن و همدستی در ارتکاب جنایات جنگی متهم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛خبرگزاری 'اسپوتنیک' روسیه، این سازمان حقوق بشری آمریکا را به متوقف کردن فروش جنگنده، بالگرد جنگی و بمب به ائتلاف سعودی فراخواند.
سازمان دیده بان حقوق بشر و سازمان عفو بین الملل به استناد بقایای بمب های به جا مانده در یمن بار دیگر اعلام کردند که در این درگیری ها دست کم از دو نوع بمب خوشه ای ساخت آمریکا استفاده می شود.
بیش از 100 کشور جهان استفاده از این بمب ها را به دلیل خطری که برای غیرنظامیان دارد، ممنوع کرده اند.
گزارش سازمان عفو بین الملل نتیجه بررسی 13 مورد حمله هوایی ائتلاف تحت نظر عربستان به شهر 'سعده' است. این حمله ها در فاصله ماه مه تا ژوئیه 2015 (اردیبهشت تا تیر) صورت گرفت و در جریان آن 100 غیرنظامی از جمله 95 کودک کشته شدند.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد در درگیری های هفت ماه گذشته، هزاران نفر از جمله تعداد قابل توجهی از غیرنظامیان جان باختند و دو سوم از کشته شدگان، قربانی حمله های هوایی عربستان به یمن هستند.
در حالی که عربستان ادعا می کند تنها اهداف نظامی را هدف حملات هوایی خود قرار می دهد، بمب ها بر سر نیروگاه های برق، منابع آب آشامیدنی، مدارس، بیمارستان ها و اردوگاه آوارگان فرود می آیند.
این گزارش با بیان این که آمریکا با همه شیوه های ممکن از جمله فروش سلاح و تجهیزات لجستیکی و نیز تامین اطلاعات از ائتلاف سعودی حمایت می کند، افزود: ارزش قراردادهای تسلیحاتی میان ریاض و واشنگتن از سال 2010 تا 2014 میلادی 90 میلیارد دلار برآورد می شود. ارزش این قراردادها از ابتدای ماه مارس 2015 میلادی و آغاز عملیات ائتلاف سعودی در یمن، دست کم هفت میلیارد و 800 میلیون دلار تخمین زده می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :