موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/17989 :کد

0

توجه به محرومان، کشور را از آسیب حفظ می‌کند

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -توجه به محرومان، کشور را از آسیب حفظ می‌کند

آیت‎الله مکارم‌شیرازی با اشاره به این‌که «کمک به محرومان سبب حفظ کشور از آسیب‌ها می‌شود» گفت: به طور قطع در این مسیر برکات الهی به مردم سرازیر می‌شود.

آیت‎الله مکارم‌شیرازی با اشاره به این‌که «کمک به محرومان سبب حفظ کشور از آسیب‌ها می‌شود» گفت: به طور قطع در این مسیر برکات الهی به مردم سرازیر می‌شود.

  

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه قم، این مرجع تقلید در نخستین همایش خیر جمعی و مشارکت در توسعه رفاه اجتماعی، در مدرسه امام موسی کاظم(ع)، بیان کرد: یکی از امتیازات اسلام، جامعیت است، یعنی برای هر کاری برنامه دارد، پیامبر اکرم فرمودند که اگر دیدید که مانع در سر راه مومنین قرار دارد، وظیفه دارید آن مانع را کنار بزنید.

 

آیت‎الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: اسلام هیچگاه قشر معلول و از کار افتاده را فراموش نمی‎کند، حدیثی از امام صادق(ع) در این رابطه بیان شده است که حضرت به یکی از یاران خود فرمودند که اگر در طواف نیز کسی از تو درخواست کمکی کرد باید طواف را رها کرده و به او کمک کنید.

 

وی گفت: یکی از مهمترین کارهایی که دولت و ملت باید یکدیگر را پوشش دهند، همین فعالیت‌های بهزیستی است، این کار خیر باقی خواهد ماند زیرا آنچه می‌فرستیم، از سوی خداوند پاداشش منظور خواهد شد.

 

وی افزود: برنامه‎های بهزیستی باید در چند حوزه باشد، مرحله اول، پیشگیری است که باید تلاش کنیم که معلول و فقیر و ناتوانی در جامعه نباشد، مرحله دوم همین گروه هستند که باید این افراد را تامین کنند زیرا اصلا مشخص نیست که آینده ما نیز چه خواهد شد و شاید روزی ناتوان شدیم.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: مرحله سوم بهسازی و آوردن این قشر به جمع مردم جامعه است که باید از زیرپوشش بهزیستی خارج شوند و به سوی جامعه بازگردند و فعالیت عادی خود را دنبال کنند.

 

وی گفت: کارهای خیر موجب دفع بلا از فرد و اجتماع خواهد شد و بدانید که افراد خیر دارای فرزندان سعادتمندی خواهند شد زیرا خداوند این افراد را تنها نمی‎گذارد و جایزه این پدر خوب را به فرزندان می‎دهند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :