موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزشی

a/18017 :کد

0

جانشین موقت بلاتر برای ریاست فیفا مشخص شد

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۸
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -جانشین موقت بلاتر برای ریاست فیفا مشخص شد

رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا تا پایان مدت انفصال از خدمت بلاتر، اداره امور را در فدارسیون جهانی فوتبال بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش تحلیل ایران، با تعلیق سپ بلاتر از سمت ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای 90 روز، اداره امور این سازمان تا پایان مدت محرومیت بلاتر به عیسی حیاتو، رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) سپرده شد.

کمیته اخلاق فیفا امروز (پنجشنبه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که علاوه بر سپ بلاتر، میشل پلاتینی، رئیس یوفا و ژرومه والکه، دبیرکل فیفا نیز برای 90 روز به انفصال از خدمت محکوم شده‌اند تا نتیجه تحقیقات در پرونده‌ای که به اتهامات نسبت داده شده به آنها در خصوص فساد اداری و اختلاس به جریان افتاده است، مشخص شود. همچنین کمیته اخلاق فیفا اعلام کرده است که مدت زمان انفصال از خدمت بلاتر، پلاتینی و والکه می‌تواند برای 45 روز دیگر هم تمدید شود.

حیاتو که سال 1998 به عنوان رئیس کنفدارسیون فوتبال آفریقا منصوب شد، پیش از این در سال 2002 در رقابت انتخاباتی با بلاتر برای احراز پست ریاست فیفا شرکت کرده بود، اما آن سال به این مرد سوئیسی فیفا باخت.

حیاتوی کامرونی سال 2011 به دریافت رشوه از قطری‌ها برای پیروزی این کشور بر رقبایش برای کسب امتیاز میزبانی جام جهانی 2022 متهم شده بود، اما پس از تحقیقاتی که کمیته اخلاق فیفا درباره این موضوع انجام داد، او از این اتهام تبرئه شد.

همچنین گفته می‌شود که آنخل ماریا ویار، رئیس فدارسیون فوتبال اسپانیا قرار است جانشین موقت میشل پلاتینی در اتحادیه فوتبال اروپا شود.

منبع:تسنیم

                               

بلاتر     فوتبال     فدراسیون     اتهام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :