موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/18035 :کد

0

ابتکار : ایران جایگاه خوبی در رده‌بندی آب و خاک جهان ندارد

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۲
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -ابتکار : ایران جایگاه خوبی در رده‌بندی آب و خاک جهان ندارد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: ایران جایگاه خوبی در رده‌بندی آب و خاک ندارد . سفره‌های آب زیرزمینی آلوده شده‌اند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: ایران جایگاه خوبی در رده‌بندی آب و خاک ندارد . سفره‌های آب زیرزمینی آلوده شده‌اند

 

به گزارش  تحلیل ایران  ،معصومه ابتکار عصر امروز در جلسه مدیریت بحران آب و طرح همیاران آب استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری اظهار داشت: حدود 18 ماه قبل به کرمان سفر کردم و استاندار کرمان طرح همیاران آب را ارائه داد و اراده خود را برای اجرای این طرح اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح همیاران آب می‌تواند یک الگوی ملی باشد، بیان داشت: هر چند فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم، اما هر جا که بتوانیم باید با جدیت، مشارکت مردم و کشاورزان، همکاری و همدلی برای اجرای طرح همیاران آب تلاش کنیم و به نتایج خوبی می‌رسیم.

معاون رئیس جمهور‌ همچنین خواستار شاخص‌گذاری کمی طرح همیاران آب استان کرمان شد و عنوان کرد: این طرح موجب امیدواری مردم و به ویژه روستاییان و کشاورزان ذی‌نفع می‌شود و می‌توان آینده روشن‌تری را برای ادامه حیات در مناطق روستایی و کشاورزی به‌وجود آورد.

ابتکار افزود: در بحث آب فراتر از شاخص‌های زیستی حرکت کرده‌ایم و فشار بر منابع کره زمین وارد شده و این امر موجب شده زمین برای یک سال فعالیت 7 میلیارد انسان، یک و نیم سال وقت برای تجدید قوا نیاز دارد.

وی اضافه کرد: الگوی مدیریت پایدار را برای مناطق حفاظت شده در دستور کار داریم، اما باید ظرفیت زیستی را ببینیم و برنامه‌ریزی کنیم و طرح همیاران آب استان کرمان هم‌راستا با این نگاه است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: ایران جایگاه خوبی در رده‌بندی آب و خاک جهان ندارد و حفظ کیفی منابع آب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ابتکار تصریح کرد: در شرایطی که منابع آبی محدودی داریم، آلودگی‌های ناشی در مصرف کود و سم می‌تواند، مشکلات را حادتر کند و سفره‌های آب ارزشمندی داریم که به علت فاضلاب‌ها و پساب‌ها، آلوده شده‌اند.

وی از تلاش برای الگوسازی ملی و بین‌المللی طرح همیاران آب استان کرمان خبر داد و افزود: این طرح می‌تواند الگوی موفقی برای سایر استان‌های کشور و برای بسیاری از کشورها باشد.


/فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :