موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18041 :کد

0

نیروهای انقلابی یمن ۱۶۰ نظامی عربستانی را کشتند

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -نیروهای انقلابی یمن ۱۶۰ نظامی عربستانی را کشتند

به گزارش پایگاه یمنی «سبا نت»، یک منبع نظامی یمن (امروز) پنجشنبه اعلام کرد: در درگیری نیروهای انقلابی یمن با نیروهای ائتلاف، ۱۶۰ نظامی عربستانی کشته و ۳۷۸ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه یمنی «سبا نت»، یک منبع نظامی یمن (امروز) پنجشنبه اعلام کرد: در درگیری نیروهای انقلابی یمن با نیروهای ائتلاف، 160 نظامی عربستانی کشته و 378 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه یمنی «سبا نت»، منابع خبری که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: این درگیری در منطقه «صرواح» و در نزدیکی یک اردوگاه نظامی در استان مارب روی داده است.
منابع خبری یمنی اعلام کردند: نیروهای عربستانی درپی کمینی که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در این منطقه قرار داده بودند، کشته شدند.
گزارش ها همچنین حاکی از آن است که حملات امروز، تلفات بسیار سنگین جانی و تسلیحاتی به نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان وارد ساخت.
این گزارش ها می افزاید: نظامیان ائتلاف همچنان در محاصره نیروهای انقلابی یمن در نزدیکی اردوگاه نظامی قرار دارند.
منابع یمنی افزودند: هواپیماهای ائتلاف با بمب های فسفری و با هدف پشیتبانی از نیروهای خود، مناطق «کوفل»، «بازار صرواح» و «جبل هیلان» را هدف حملات خود قرار می دهند.
تجاوز آشکار نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از طریق هوا و زمین به تمامیت ارضی یمن در طول چند ماه گذشته همواره با سکوت و بی تفاوتی نهادهای بین المللی به ویژه شورای امنیت و شورای حقوق بشر سازمان ملل همراه بوده است.
بی تفاوتی سران کشورهای غربی به اصطلاح طرفدار حقوق بشر و سازمان های بین المللی در قبال بحران یمن، هم چنین موجی از خشم و نفرت افکارعمومی دنیا به ویژه مردم منطقه را به دنبال داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :