موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18083 :کد

0

اسپانیا چهار فروند پهپاد از آمریکا خرید

  پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۴
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -اسپانیا چهار فروند پهپاد از آمریکا خرید

یک روز پس از پایان سفر رسمی وزیر دفاع آمریکا به اسپانیا، آژانس همکاری های دفاعی و امنیتی آمریکا اعلام کرد، اسپانیا چهار فروند هواپیمای بدون سر نشین (پهپاد) به ارزش ۲۴۳ میلیون دلار ازاین کشورخریده است.

یک روز پس از پایان سفر رسمی وزیر دفاع آمریکا به اسپانیا، آژانس همکاری های دفاعی و امنیتی آمریکا اعلام کرد، اسپانیا چهار فروند هواپیمای بدون سر نشین (پهپاد) مدل MQ-9 Reaper را به ارزش 243 میلیون دلار از این کشور خریده است.

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه «ال پاییس» نوشت: در خبر این آژانس آمریکایی آمده است این هواپیماها مسلح نیستند و نیروی هوایی اسپانیا قرار است از آن ها برای ماموریت های مرتبط با «امنیت داخلی، استقرار و حفظ صلح، مقابله با شورشیان و تروریست ها» استفاده کند.
بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی نیز رقیب آمریکا در فروش این پهپادها به مادرید بود که نیروی هوایی اسپانیا به خاطر وجود سامانه آمریکایی در انگلستان، فرانسه و ایتالیا این خرید از آمریکا صورت گرفت.
هلند هم اخیرا چند فروند از این مدل پهپاد را سفارش داده است.
پهپاد آمریکایی قادر است بیش از 24 ساعت در ارتفاع بالاتر از 10 هزار متر یکسره پرواز کند. اسپانیا علاوه بر این خرید، 20 سامانه جی پی اس، 2 ایستگاه سیار زمینی، 5 سامانه ردیابی اهداف و 5 رادار را خریده است.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :