موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18113 :کد

0

انتقاد اولاند از برخوردهای نژادپرستانه در فرانسه

  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ — ۰۵:۱۱
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -انتقاد اولاند از برخوردهای نژادپرستانه در فرانسه

رئیس جمهوری فرانسه ضمن انتقاد از اعمال نژادپرستانه در این کشور گفت، دولت تا آخر امسال طرحی برای تشدید مجازات برخوردهای نژاد پرستانه ارائه خواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه ضمن انتقاد از اعمال نژادپرستانه در این کشور گفت، دولت تا آخر امسال طرحی برای تشدید مجازات برخوردهای نژاد پرستانه ارائه خواهد کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی ب اف ام، «فرانسوا اولاند» روز پنجشنبه در شهر «اکس ان پروانس» با اشاره به سخنان نژادپرستانه «نادین مورانو» عضو حزب جنبش مردمی فرانسه مبنی بر اینکه «فرانسه کشور سفید پوستان است » تصریح کرد، برای جمهوری، نژاد و رنگ پوست افراد اهمیتی ندارد و همه شهروندان فرانسه در برابر قانون آزاد و برابرند.
رییس جمهوری فرانسه بر تشدید مجازات اعمال نژادپرستانه به هر نوعی و از طرف هر شخصی که باشد تاکید کرد.
نادین مورانو عضو حزب جنبش مردمی فرانسه در 26 سپتامبر (4مهر) در کانال تلویزیونی فرانس 2 گفت: « فرانسه کشور سفید پوستان است ، من دو ست دارم که فرانسه، فرانسه باقی بماند و دوست ندارم فرانسه مسلمان شود.»
این سخنان بحث های زیادی را در بین احزاب مختلف بر انگیخت، نیکلا سارکوزی رهبر حزب جمهوری خواهان از وی خواست تا در مدت 24 ساعت، رسما از مردم فرانسه عذر خواهی کند.
نادین مورانو از معذرت خواهی در مهلت مقرر خود داری کرد و در پی آن روز چهارشنبه به اتفاق آرای حزب از لیست انتخابات منطقه ای حذف شد.
این در حالی است که «مارین لوپن» رهبر حزب جبهه ملی فرانسه نیز بارها به دلیل بیانات نژادپرستانه بر ضد مسلمانان و پناهجویان مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :