موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سایر حوزه ها

a/18177 :کد

0

آمریکا و انگلیس پدران آل‌سعود هستند

  جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -آمریکا و انگلیس پدران آل‌سعود هستند

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: پدران آل‌سعود آمریکا و انگلیس هستند، اینها خودشان کاره‌ای نیستند و هم قبله اول و هم قبله دوم ما را در اختیار صهیونیست‌ها قرار دادند.

خطیب موقت جمعه با بیان اینکه تا کی قرار است مدیریت خانه خدا در دست کسانی باشد که اعتقادی به آن ندارند، گفت: پدر آل سعود انگلیس و امریکاست. اینها آمده اند اسلام را بد جلوه بدهند و مسلمان کشی کنند.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله کاظم صدیقی خطیب موقت جمعه تهران در خطبه‌ اول نماز جمعه با اشاره به ارزش‌های تقوا اظهار داشت: تقوا دژی است که هر کس در آن قرار گیرد، شکست نمی‌خورد و رمز پیروزی در برابر نفس شرور محسوب می‌شود.

وی افزود: راه نجات فقط تقوا است، خداوند به اهل تقوا وعده نصرت داده است.

خطیب موقت این هفته تهران مسیر نفس اماره را مسیر سقوط انسان دانست و گفت: اگر انسان بتواند اعضاء و جوارح خود را تحت کنترل قرار دهد مجذو خدا خواهد شد و فنا پیدا می‌کند.

آیت الله صدیقی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی چون پیشانی نظام است امیدواریم تمهیداتی پیش آید که این نیرو روزبه‌روز اقتدار بیشتری پیدا کند و انشالله خداوند متعال این نیرو را بیش از پیش موفق کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فاجعه منا، گفت: فاجعه منا حقا جراحتی بود که آل‌سعود بر دل مسلمانان وارد کرد و این درد به زودی التیام نخواهد یافت.

خطیب موقت تهران افزود: آل‌سعود قبلا نیز مکررا از این دست بی‌کفایتی‌ها داشته ولی ابعاد این حادثه وسیع‌تر است، با اطمینان گفته شده که آمار تلفات بیش از 5 هزار نفر است ولی خباثت آل‌سعود نگذاشت آمارها دقیق اعلام شود. آنها حتی وزیر بهداشت خودشان را نیز به دلیل ارائه آمار برکنار کردند.

صدیقی تصریح کرد: فاجعه منا بسیار دردناک و ناراحت‌کننده است و جا دارد که آدم بانیان آن را لعنت کند و به غیرتمندان جهان اسلام بگوید تا به کی می‌خواهند صبر کنند و تا به کی بناست وضعیت اینگونه بماند که مدیریت خانه خدا در دست کسانی باشد که اعتقادی به آن ندارند.

وی آمریکا و انگلیس را پدر آل‌سعود دانست و گفت: آنها قبله اول را در اختیار صهیونیست‌ها قرار دادند. سعودی‌ها ماموریت جنگ نیابتی با یمن مظلوم را دارند و زورشان به هیچ کسی نمی‌رسد. تضادی با صهیونیست و استکبار ندارند.

خطیب موقت جمعه خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند اسلام را بد جلوه دهند و ماموریت دوم آنها این است که مسلمان‌کشی کنند. نیروهای آنها برای امنیت حجاج آمادگی نداشتند. آنچه برایشان مهم است این است که به یمن حمله کنند و تمرکزی برای برگزاری مراسم حج نداشتند. اهتمامی هم برای این موضوع وجود ندارد.

صدیقی تاکید کرد: رژیم آل‌سعود برای برگزاری مراسم حج از نیروهای مجرب استفاده نکرد آنها حتی مطالعه‌ای هم نداشتند از تجربه کشورهای دیگر هم نخواستند استفاده کنند. نیروهای آنها مرد بحران نیستند و هرگز آمادگی مقابله با بحران را نداشتند.

وی به لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب اشاره کرد و گفت: احتمال عمدی بودن این قضیه وجود دارد آنها راه را بستند و حاجیان را در تنگنا قرار دادند و یک اصطکاک طبیعی به وجود آمد. وقتی هم که حادثه به وقوع پیوست نیروهای امداد و نیروهای پلیس وجود نداشتند.

خطیب جمعه تهران گفت: آنها با پوتین و چکمه روی مجروحین که برخی زنده و برخی نیز از دنیا رفته بودند حرکت می‌کردند و با پوتین به سر آنها می‌کوبیدند. برخی‌ها در بین حادثه‌دیدگان زنده بودند ولی مدیریت نادرست آنها باعث کشته شدن این حاجیان شد. آنها اهانت و هتک حرمت کردند. احترام حج حاجی را از بین بردند که نفرین و لعنت بر آنها باد.

صدیقی تاکید کرد :از سازمان ملل، شورای امنیت و کنفرانس اسلامی تاکنون معجزه‌ای جز ضعیف‌کشی ندیده‌ایم. اینها از آل‌سعود کودک کش حمایت می‌کنند و نباید از آنها توقعی داشت اما از مسئولان خودمان توقع داریم برخورد قاطع و جدی با این مسئله داشته باشند و از برخوردهای تعارفی بپرهیزند و برای ایجاد کمیته حقیقت‌یاب تلاش کنند.

وی تصریح کرد: اگر صولت حیدری فرزند حیدر کرار که در جمع نظامیان تشر زدند و گفتند اگر نیاز به عکس‌العمل باشد عکس‌العمل ما خشن خواهد بود، نبود، امروز شاهد اتفاقات دیگری می بودیم.

خطیب موقت جمعه در بخشی دیگری از سخنان خود به بررسی برجام در کمیسیون ویژه برجام اشاره کرد و گفت: در این کمیسیون از همه صاحب‌نظران و کارشناسان دعوت شد ولی آنچه در مجلس اتفاق افتاد در شأن آنها نبود، چرا برخی عجله می‌کنند؟ مجلس باید به مردم اعتماد بدهد چرا یکطرفه قضاوت شود؟ از مجلس توقع خاص داریم و باید به وظیفه شرعی خود عمل کند.

منبع : تسنیم

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :