موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران

a/1822 :کد

0

دیدار ابتکار با وزیر خارجه فرانسه

  جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۹:۲۰
تعداد بازدید : ۴۳۸   
 تحلیل ایران -دیدار ابتکار با وزیر خارجه فرانسه

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در این دیدار 45 دقیقه‌ ای که  دیروز پنجشنبه  در وزارت خارجه فرانسه انجام شد ، ضمن مرور مهم‌ترین موضوعات دوجانبه مورد علاقه ، در خصوص مسائل زیست‌ محیطی  و خصوصا اجلاس 21 تغییرات آب و هوایی پاریس (COP 21) نیز بحث و گفت‌وگو کردند.

فابیوس در این دیدار با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت : در زمان بسیار مهمی هستیم  و امیدوارم بتوانیم به یک توافق قابل قبول برای طرفین که برای همه از اهمیت خاصی برخوردار است، برسیم.

معصومه ابتکار نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از بهبود نسبی فضای حاکم بر مناسبات دوجانبه، نگاه مثبت وزیر خارجه فرانسه برای پیشبرد مناسبات را مورد تحسین قرار داد و با اشاره به ظرفیت‌های استفاده ‌نشده در مناسبات دوجانبه ، بازنگری در روند همکاری‌های فی‌مابین و تقویت آن را در راستای منافع دو کشور ارزیابی کرد.

چگونگی تحرک و هماهنگی دو کشور ایران و فرانسه در راستای کمک به تحقق اهداف اجلاس COP 21، مشکلات زیست‌محیطی جهان و آثار مخرب برهم خوردن تعادل آب و هوایی در مناطق مختلف، آلودگی هوای شهرهای بزرگ، خشکسالی و چالش بین‌المللی طوفان ریزگردها و راهکارهای بین‌المللی در این زمینه، تسهیل انتقال تکنولوژی‌های زیست‌محیطی و تبادل تجربیات بین دو کشور از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگو در این دیدار بود.

ا.ا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :