موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/18248 :کد

0

استقبال سازمان ملل از ائتلاف ایران،روسیه،سوریه و عراق

  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۱
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -استقبال سازمان ملل از ائتلاف ایران،روسیه،سوریه و عراق

جورجی بوستن روز جمعه اعلام کرد که سازمان ملل از هر ائتلافی، ازجمله ائتلاف چهارجانبه ، روسیه، ایران، عراق و سوریه که برای ریشه کن کردن داعش در عراق، قدم بردارد، استقبال می کند.

معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق، روز جمعه اعلام کرد که سازمان ملل از هر ائتلافی، ازجمله ائتلاف چهارجانبه ، روسیه، ایران، عراق و سوریه که برای ریشه کن کردن داعش در عراق، قدم بردارد، استقبال می کند.

به گزارش تحلیل ایران ، جورجی بوستن در گفت وگوی اختصاصی با الفرات نیوز، گفت که سازمان ملل عقیده دارد که ائتلاف چهار جانبه، به موازات ائتلاف بین المللی ، می تواند نابودی داعش را تسریع کند.
وی افزود: در رویارویی با تروریسم و جنگ علیه داعش باید به منافع عمومی در شکست دادن این گروه ها توجه کنیم و تمام تلاش های منطقه ای باید بر روی نابودی داعش و خطرات جانبی آن متمرکز شود.
به گزارش ایرنا، چهارکشور ایران، روسیه، عراق و سوریه اواخر ماه گذشته میلادی از تشکیل ائتلافی علیه گروه های تروریستی خبر داده و متعاقبا اعلام کردند که این ائتلاف با ایجاد یک مرکز هماهنگی اطلاعاتی ، در بغداد کار خود را بزودی آغاز خواهد کرد.
نمایندگان ستاد ارتش های چهار کشور عضو ائتلاف در مرکز هماهنگی اطلاعاتی پیش گفته حضور خواهند داشت.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اخیرا در جریان شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و در دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق به وی اطمینان داد که مسکو از عراق در جنگ علیه داعش حمایت خواهد کرد.
العبادی نیز هفته گذشته و پس از آغاز حملات روس ها به مواضع گروه های تروریستی و از جمله داعش در سوریه، اعلام کرد که کشورش از عملیات جنگنده های روسی برای حمله به مواضع داعش در عراق استقبال می کند . از آن هنگام ، روس ها در انتظار درخواست رسمی بغداد هستند تا عملیات در آسمان عراق را شروع کنند.

منبع : ایرنا

                               

داعش     سوریه     عراق     روسیه     ایران    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :