موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/18350 :کد

0

ایران قرارداد لایسنس ٤ واحد پالایشگاهی خارجی را امضا کرد

  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -ایران قرارداد لایسنس ٤ واحد پالایشگاهی خارجی را امضا کرد

رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به امضای قرارداد طراحی و ساخت چهار واحد پالایشگاهی میان این پژوهشگاه و یک کشور خارجی اظهار کرد: با انجام این قرارداد، ایران برای نخستین بار لایسنسور...

رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به امضای قرارداد طراحی و ساخت چهار واحد پالایشگاهی میان این پژوهشگاه و یک کشور خارجی اظهار کرد: با انجام این قرارداد، ایران برای نخستین بار لایسنسور طراحی واحدهای پالایشگاهی شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، منصور بزمی با اشاره به این که یکی از اولویتهای امسال پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت، صدور خدمات مهندسی حوزه پایین دست به خارج از کشور است، به خبرنگار شانا گفت: انعقاد قرارداد طراحی چهار واحد پالایشگاهی در خارج از کشور، تحت لیسانس پژوهشگاه صنعت نفت، نقطه عطفی در توسعه دانش فنی و ارائه خدمات فناورانه به خارج از ایران، در پژوهشگاه محسوب می‌شود.

 

رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت افزود: پروژه طراحی واحدهای پالایشگاهی هم اکنون آغاز شده و پژوهشگاه لایسنسور چهار واحد پالایشگاهی در خارج از کشور است.

 

به گفته وی، طراحی واحدهای پالایشگاهی بنزین سازی (سولفورزدایی از نفتا و واحد افزایش دهنده اکتان بنزین)، واحد سولفورزدایی از گازوئیل و رساندن کیفیت گازوئیل به استاندارد یورو٥، واحد تبدیل ته مانده به فرآورده میان تقطیر (Visbreaker) برمبنای این قرارداد از سوی پژوهشگها صنعت نفت انجام می شود.

 

بزمی با اشاره به این که با امضای این قرارداد، نخستین ارائه لایسنس به خارج از کشور از سوی پژوهشگاه صنعت نفت انجام شده است، اظهار کرد: این پروژه درآمد ارزی خوبی را به دنبال خواهد داشت ولی از آن مهمتر، ارتقای سطح پژوهشگاه به منظور ارائه فناوریهای پالایشگاهی و رقابت با شرکتهای بین المللی است.

 

براساس اعلام وزارت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت پارسال در مناقصه بین المللی ساخت و طراحی چهار واحد پالایشگاهی به عنوان لایسنسور در یک کشور خارجی برنده شد که در نهایت منجر به انجام این قرارداد شد.

 

پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت، مأموریتهایی همچون ایجاد و توسعه دانشهای فنی مورد نیاز صنایع پایین دستی نفت، ارائه مشاوره برای بهینه سازی و رفع تنگناهای صنایع را با اولویت صنعت نفت و ارائه خدمات علمی- آزمایشگاهی بر عهده دارد.

 

رویکرد اصلی این پردیس، تغییر جهت گیری تمامی زیرمجموعه از انجام پروژه های منفرد به توسعه فناوریهای بزرگ و اولویت دار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با استفاده از توان علمی همه مراکز پژوهشی و دانشگاهی داخلی و خارجی است.

 منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :