موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18358 :کد

0

انصارالله: آمریکا به عربستان مجوز حمله به یمن را داد

  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۷۷۸   
 تحلیل ایران -انصارالله: آمریکا به عربستان مجوز حمله به یمن را داد

محمد علی الحوثی رئیس کمیته انقلابی جنبش انصار الله گفت: آمریکا مسئول فجایع یمن است چرا که واشنگتن به عربستان مجوز حمله به یمن را داد...

محمد علی الحوثی رئیس کمیته انقلابی جنبش انصار الله گفت: آمریکا مسئول فجایع یمن است چرا که واشنگتن به عربستان مجوز حمله به یمن را داد وآمریکا تعیین کننده سیاست خارجی شورای همکاری خلیج فارس است وبه این شورا دستور اجرای آن را می دهد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری عدن الغد ،محمد علی الحوثی افزود: جنبش انصار الله در مبارزه با فساد دولت مستعفی وفراری یمن ،میلیارد ها دلار از بودجه این کشور را نجات داد.
الحوثیبه با اشاره به این مطلب که این جنبش آمادگی خود را برای حضور در مذاکرات صلح اعلام کرد افزود: ما معتقدیم همه جنگ ها ناگزیر با گفت وگوی ملی پایان می گیرد.
رئیس کمیته انقلابی جنبش انصار الله عربستان را مسئول ارتکاب جنایات وهدف قرار دادن غیر نظامیان در یمن دانست.
وی با رد شایعه دریافت کمک مالی از ایران گفت: اگر چنین شایعه ای حقیقت داشت ما الان در ریاض بودیم.
عربستان و 9 کشور عربی دیگر به جز عمان، با همراهی آمریکا از ماه مارس حملات هوایی و دریایی علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کردند که بر اثر آن هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک به شهادت رسیده و یا زخمی و آواره شدند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :