موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مجلس

a/18366 :کد

0

تعامل بین نخبگان دانشگاهی و صنعت افزایش یابد

  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -تعامل بین نخبگان دانشگاهی و صنعت افزایش یابد

سخنگوی کمیسیون صنعت در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای افزایش میزان کیفیت در تولید و ساخت محصولات، باید تعامل بین نخبگان دانشگاهی و صنعت افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون صنعت در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای افزایش میزان کیفیت در تولید و ساخت محصولات، باید تعامل بین نخبگان دانشگاهی و صنعت افزایش یابد.

به گزارش تحلیل ایران، روح‌الله عباسپور اظهار داشت: با توجه به این نکته که بازار رقابت جهانی به سرعت در حال تغییر بوده و میزان رقابت رو به افزایش است باید کیفیت کالاهای تولیدی در بخش صتعت افزایش یابد.

وی با بیان اینکه اقتصاد بدون کیفیت دارای معنا و مفهومی نیست، اظهار کرد: با تعامل نخبگان دانشگاهی و استفاده از دانش آنها می‌توان سطح کیفی محصولات تولیدی در کشور را افزایش داده و به استانداردهای جهانی نزدیک شویم.

عباسپور با اشاره به اینکه ارتباط بین مراکز دانشگاهی و بخش صنعت باید تقویت شود، بیان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های بسیار زیادی که در مراکز علمی وجود دارد می‌توان نوآوری و خلاقیت را به بخش تولیدی تزریق کرد.

سخنگوی کمیسیون صنعت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مؤلفه‌هایی که باید به آن توجه شود استانداردسازی تمامی بخش‌ها است، عنوان کرد: با افزایش سطح استاندارد می‌توان برای مردم ایجاد آرامش و امنیت کرد تا مردم بتوانند با اطمینان خاطر بیشتر محصولات تولید ایران را خریداری کنند.

عباسپور خاطرنشان کرد: با افزایش کیفیت در تولید محصولات می‌توان سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را برای سرمایه‌گذاری در کشور ترغیب کرد و این امر سبب باقی ماندن کشور در بازار رقابت جهانی می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه خودروسازی باید کیفیت خودروهای تولیدی داخل کشور افزایش یابد، گفت: علاوه بر افزایش کیفیت خودروها قیمت تمام شده نیز باید کاهش یابد.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :