موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/18391 :کد

0

حمایت از کشورهایی مثل فلسطین، لبنان و بحرین واجب شرعی است

  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۹
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -حمایت از کشورهایی مثل فلسطین، لبنان و بحرین واجب شرعی است

وزیر اطلاعات تأکید کرد: جمهوری اسلامی حمایت از کشورهایی مثل فلسطین، لبنان و بحرین را واجب شرعی می‌داند.

به‌گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی در همایش عشایر غیور و معتمدین شعیبیه و شهرستان شوشتر که در شهر مقدس قم برگزار شد، با اشاره به جایگاه استان خوزستان در کشورمان گفت: مردم خوزستان یاری‌گر اسلام، شیعه، امام راحل (ره) و انقلاب بوده‌اند.

وی توطئه‌های دشمنان اسلام را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: ایجاد فرقه‌گرایی بین شیعه و سنی، عرب و عجم، کُرد و ترک از توطئه‌های دشمنان است، در حالی که ملاک اسلام فقط تقواست و اینها برنامه شیطانی است و امروز شیطان آمریکا و صهیونیست است.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: جمهوری اسلامی حمایت از کشورهایی مثل فلسطین، لبنان و بحرین را واجب شرعی می‌داند.

حجت‌الاسلام علوی همچنین با اشاره به فاجعه تلخ مِنا و حمله سعودی‌ها به یمن گفت: سوء‌تدبیر سعودی‌ها در حج کاملاَ مشخص شد که هزاران کشته داشت.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در برابر امت اسلامی یکی شده‌اند، گفت: از ضرورت‌های عالم اسلام وحدت است؛ به ویژه بین همه اقوام ایرانی از قبیل ترک، کُرد، بلوچ، عرب و عجم و همه ما باید در صف واحد از مقام معظم رهبری تبعیت کنیم.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: ما خوشحالیم که از خوزستان صدای وحدت و برادری عرب و بختیاری را می‌شنویم، همانگونه که از هر دو قوم در دفاع مقدس حماسه‌آفرینی، شجاعت، شهامت و شهادت‌طلبی را شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام علوی در پایان سخنان خود که به زبان عربی ایراد کرد، متذکر شد: خوزستان هرگز در پیوند خود با اهل بیت(ع)، ولایت و جمهوری اسلامی دچار تردید نشده و نخواهد شد و ما به خود می‌بالیم که کماکان در خدمت خوزستان عزیز باشیم.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :