موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18409 :کد

0

خبر دروغ فرود آمدن موشک در ایران نشانه ناتوانی واشنگتن است

  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۱
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -خبر دروغ فرود آمدن موشک در ایران نشانه ناتوانی واشنگتن است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ادعای رسانه آمریکایی مبنی بر فرود موشک روسیه در ایران نشانه ناتوانی و ناخشنودی واشنگتن از بمباران هوایی مواضع تروریست ها در سوریه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به ادعای اخیر شبکه سی.ان.ان مبنی بر فرود موشک روسی پرتاب شده از دریای خزر در ایران اشاره کرد و گفت: ادعای رسانه آمریکایی مبنی بر فرود موشک روسیه در ایران نشانه ناتوانی و ناخشنودی واشنگتن از بمباران هوایی مواضع تروریست ها در سوریه است.

به گزارش تحلیل ایران، «ماریا زاخارووا» روز شنبه در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: انتشار اطلاعات کذب در مورد فرجام موشک روسی پرتاب شده از دریای خزر به سوی مواضع داعش، نشانه برخورد غیرحرفه ای رسانه ای است که به منابع ناشناس استناد می شود.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه موارد متعدد استناد شبکه سی.ان.ان به منابع ناشناس را به کانال های زیر زمینی فاضلاب تشبیه کرد که هیچ گونه ارزشی ندارد.
وی به موفقیت همکاری ضدتروریستی دمشق و مسکو اشاره کرد و ادامه داد: این نخستین مورد نیست که منابع ناشناس آمریکایی از وجود اطلاعات در مورد عملیات هوایی روسیه در سوریه خبر می دهند و بمباران هوایی مواضع تروریست ها را از نگاه خود و با اطلاعات تحریف شده تشریح می کنند.
شبکه خبری آمریکایی «سی. ان. ان» شامگاه پنجشنبه در خبری فوری و با تکرار چند باره به نقل از منابع بی نام خود، مدعی شد که چند فروند از 26 موشک شلیک شده از ناوگان روسیه در دریای خزر به سوی سوریه در ایران فرود آمده است.
پس از انتشار این ادعا توسط سی. ان. ان، رسانه های دیگر غربی و عربی، به گونه ای هماهنگ خبر دادند که یک شئی پرنده ناشناس در منطقه ای خالی از سکنه در یکی از استان های غربی ایران با صدای مهیبی فرودآمده و سبب تلف شدن چند دام شده و ماموران امنیتی نیز با محاصره منطقه بقایای آن را جمع آوری کرده اند.
این ادعا در حالی مطرح شده است که «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه چهارشنبه گذشته و تنها ساعتی پس از پرتاب موشک های کروز با 1500 کیلومتر برد توسط ناوهای این کشور، در یک نشست نظامی ویژه بررسی عملیات ضد تروریستی در سوریه، نتیجه بمباران ها و موشکباران را بسیار عالی خواند و اعلام کرد: تمامی موشک ها به هدف اصابت کرده است.
ساعتی پس از اقدام هدفمند سی. ان. ان که این ادعا را به یکی از مهمترین خبرهای روز جهان تبدیل کرد، روسیه بطور رسمی با رد این موضوع، از مقام ها و رسانه های غربی خواست به تحریف عملیات مبارزه با تروریست ها در سوریه پایان دهند.
«ایگور کونا شنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه ادعای سی. ان. ان مبنی بر سقوط موشک روسی در ایران را رد کرد و گفت: بر خلاف رسانه آمریکایی که از منابع ناشناس خبر را منتشر می کند، استناد ما به واقعیت و فیلم های اصابت موشک ها به صورت همزمان است.
پخش این ادعا از رسانه اصلی کشور آمریکا صورت گرفته که سابقه 4 سال رهبری ائتلاف 7 کشور ضدسوری متشکل از انگلیس، فرانسه، آلمان، قطر، عربستان و ترکیه است که همچنان تلاش می کنند با حمایت از تروریست ها و نجات آنها از زیر بمباران های روسیه و عملیات زمینی ارتش سوریه، شکست خود را برای سقوط حکومت «بشار اسد» به پیروزی تبدیل کنند.
این کشورها در ادامه حمایت آشکار از تروریست های تکفیری بوِیژه داعش هفته گذشته با صدور بیانیه ای مشترک در آنکارا از روسیه خواستند به عملیات بمباران مواضع تروریست ها پایان دهد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :