موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18414 :کد

0

ضرورت حمایت جامعه بین الملل از دولت عراق

  شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -ضرورت حمایت جامعه بین الملل از دولت عراق

معاون وزیر خارجه ایران در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق گفت که مخالف افکاری هستیم که از تجزیه عراق به عنوان یک راهکار سیاسی یاد می‌کنند.

معاون وزیر خارجه ایران در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق گفت که مخالف افکاری هستیم که از تجزیه عراق به عنوان یک راهکار سیاسی یاد می‌کنند و چنین رویکردی را مغایر امنیت و ثبات عراق و منطقه ارزیابی می‌کنیم.

به گزارش تحلیل ایران،‌ آقای یان کوبیش نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور عراق که به منظور رایزنی و تبادل نظر با مقام های کشورمان به تهران سفر کرده است، ظهر امروز (شنبه 94/7/18) با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به نقش راهبردی عراق و تاثیر مستقیم وضعیت این کشور بر ثبات و امنیت در کل منطقه، ضرورت حمایت جامعه بین الملل از دولت عراق در مقابله با تروریسم را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان بر ضرورت احترام و پایبندی همگان به وحدت و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد و افزود: مخالف افکاری هستیم که از تجزیه عراق به عنوان یک راهکار سیاسی یاد می‌کنند و چنین رویکردی را مغایر امنیت و ثبات عراق و منطقه ارزیابی می‌کنیم.

نماینده ویژه دبیر کل در امور عراق در این دیدار ضمن ارائه گزارش از وضعیت عراق، عبور از شرایط سخت و حساس جاری در عراق را مستلزم وحدت ملی در این کشور و نیز مشارکت سازنده طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دانست.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :