موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/18459 :کد

0

اتحاد روسیه و ایران تغییر‌دهنده بازی در خاورمیانه است‌

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۰۲:۳۴
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -اتحاد روسیه و ایران تغییر‌دهنده بازی در خاورمیانه است‌

ژنرال بازنشسته آمریکایی و تحلیلگر مسائل نظامی تاکید کرد که سیاست روسیه در خاورمیانه در حال کاهش نفوذ آمریکا در منطقه است.

ژنرال بازنشسته آمریکایی و تحلیلگر مسائل نظامی تاکید کرد که سیاست روسیه در خاورمیانه در حال کاهش نفوذ آمریکا در منطقه است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپاتنیک، جک کین ژنرال بازنشسته آمریکایی و تحلیلگر مسائل نظامی در سخنانی تصریح کرد: اتحاد با ایران یک تغییر دهنده کامل بازی است و تبعات راهبردی آن بسیار مهم است. این مساله بر هر کشوری در منطقه تاثیرگذار خواهد بود و کشورهای منطقه خواهند دانست که داشتن رابطه با روسیه به معنای رابطه‌ای در جهت مخالف رابطه‌ای است که به صورت طولانی مدت با آمریکا داشته اند.

وی در ادامه افزود: آمریکا البته هنوز یک بازیگر مهم در منطقه باقی خواهد ماند. ولی نقش ما در خاورمیانه تقریبا رو به کاهش است.

جک کین گفت: این مساله آشکار است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کشورهای متحد ناتو را در طول مرزهای روسیه یک تهدید برای خود می داند. هدف نهایی سیاست پوتین، متلاشی کردن ناتو است.

این ژنرال بازنشسته آمریکایی پیش از این در نشستی در سنا از روسیه به خاطر راه انداختن جنگ نیابتی علیه آمریکا در خاک سوریه، انتقاد کرده بود.

وی در ادامه ضمن انتقاد از راهبرد ضعیف آمریکا در سوریه، از حملات هوایی روسیه در این کشور حمایت کرده ولی خواستار پیوستن آمریکا به این حملات شده است.

در حالی که مسکو اعلام کرده است که هدف اصلی از حملات هوایی در سوریه تضعیف تروریست های داعش است ولی کشورهای غربی مدعی هستند که هدف مسکو از این اقدام، حمایت و تقویت دولت بشار اسد بوده است.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :