موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران

a/1851 :کد

0

الحاق ناوشکن پيشرفته آموزشي دماوند به نيروي دريايي ارتش

  دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۵۳۲   
 تحلیل ایران -الحاق ناوشکن پيشرفته آموزشي دماوند به نيروي دريايي ارتش

ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند به طور رسمی به ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی الحاق شد.

ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند به طور رسمی به ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی الحاق شد.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، مراسم الحاق رسمي ناوشکن پيشرفته آموزشي دماوند به نيروي دريايي ارتش با حضور امیردریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر سرتیپ حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع اعلام کرد ، همه مراحل طراحی، ساخت و به آب اندازی ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند در صنایع شهید تمجیدی سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و با همکاری بیش از 700 مرکز صنعتی، پژوهشی،دانشگاهی، سازمان ها و صنایع مختلف وزارت دفاع انجام شده است .
شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع ( صاایران) نیز بالغ بر 25 سامانه الکترونیکی و مخابراتی بومی را در ناوشکن پیشرفته آموزشی دماوند طراحی، اجرا و نصب کرده است که از این محصولات می توان به انواع رادارهای پیشرفته دریایی، سامانه های مخابراتی برای ارتباطات داخلی و خارجی شناور، سیستم های شناسایی و فریب و سامانه های مخابراتی و رهگیری زیر سطحی اشاره کرد .
همچنین سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، کار طراحی و نصب انواع سامانه های پدافند هوایی و سامانه های موشکی سطح به سطح را انجام داده است. امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این مراسم گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی و امنیت است و جمهوری اسلامی ایران نقشی بی بدیل در تامین امنیت و به ویژه امنیت انرژی در آن ایفا کرده است.
شمخانی افزود: جمهوری اسلامی ایران توانست با بهره گیری از دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس، تهدیدات شکننده امنیت ملی از ناحیه دریا را با تدوین استراتژی کاملا هوشمندانه و پیگیری و اجرای آن به فرصت تولید قدرت و بازدارندگی موثر تبدیل کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: در سایه امنیت دست جمعی است که شکوفایی اقتصادی کشورهای منطقه با بهره گیری از ظرفیت های بی بدیل این دریا حاصل خواهد شد.
شمخانی در پایان با ظالمانه، غیرقانونی و غیرموثر نامیدن تحریم‌ها تاکید کرد: تنها راه دستیابی به توافق هسته ای مبتنی بر نفع متقابل و لغو تمام تحریم هاست.
وی همچنین افزود: ایران فرصتی به طرف مقابل در مذاکرات داده است تا بر مبنای منطق و در چارچوب حقوق بین المللی به بحران ساختگی پایان دهد.

ا.ا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :