موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/18510 :کد

0

اعتراض اعضای فراکسیون اصولگرایان به روند بررسی طرح برجام

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -اعتراض اعضای فراکسیون اصولگرایان به روند بررسی طرح برجام

جمعی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس با تجمع در مقابل تریبون مجلس نسبت به روند بررسی طرح برجام در صحن علنی مجلس اعتراض کردند.

جمعی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس با تجمع در مقابل تریبون مجلس نسبت به روند بررسی طرح برجام در صحن علنی مجلس اعتراض کردند.

به گزارش تحلیل ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از تصویب تقاضای تغییر دستورکار صحن علنی مجلس و بررسی با اولویت طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، موافقت کردند.

پس از در دستور کار قرار گرفتن این طرح، دو موافق و دو مخالف درباره کلیات طرح مذکور صحبت کردند. اما در خلال این سخنان مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس در تذکری، اظهار داشت: طبق ماده 112 آئین نامه داخلی مجلس در مورد عهدنامه‌ها باید سه ساعت در مجلس وقت گذاشته شود و طرح‌ها و لوایح مهم نمایندگان می‌توانند 15 دقیقه صحبت کنند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر نیز گفت: اینکه مجلس باید سه ساعت وقت بگذارد صحیح است اما در آئین نامه مدت نطق در این باره برای دو موافق و دو مخالف درنظر گرفته شده است در حالی که دوستان می‌خواستند بیشتر از این تعداد صحبت کنند لذا طبیعتاً زمان نطق هر نماینده کاهش می‌یابد.

در خلال این سخنان جمعی از نمایندگان فراکسیون اصولگرایان مجلس در مقابل تریبون مجلس تجمع کردند و اعتراضی نسبت به روال بررسی طرح اقدام متقابل و متناسب دولت در صحن علنی مجلس داشتند.

علی لاریجانی نیز پس از این مخالفت‌ها پیشنهاد داد که در ادامه بررسی کلیات طرح مذکور، دو موافق و دو مخالف دیگر هر کدام 15 دقیقه صحبت کنند که این پیشنهاد با 146 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع به تصویب رسید.

همچنان بررسی کلیات طرح اقدام متناسب و متقابل ایران در اجرای برجام در دستور کار مجلس قرار دارد.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :