موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حج و زیارت

a/18523 :کد

0

کسانی که یک‌باربه حج مشرف شده‌اند درایام حج دیگر به حج نروند

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -کسانی که یک‌باربه حج مشرف شده‌اند درایام حج دیگر به حج نروند

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به ابعاد مختلف واقعه منا گفت: باید برگزاری موسم حج با مدیریت صحیح و مشارکت کشورهای اسلامی شکل بگیرد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به ابعاد مختلف واقعه منا گفت: باید برگزاری موسم حج با مدیریت صحیح و مشارکت کشورهای اسلامی شکل بگیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، منطقه قم این مرجع تقلید در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فاجعه منا اظهار کرد: این رویداد فاجعه بزرگی برای مسلمانان بود و باید فکری کرد که دیگر چنین حوادثی تکرار نشود و امیدواریم که مسئولان عربستان و کشورهای دیگر در خصوص حج برنامه‌ریزی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: باید کسانی که یک بار به حج مشرف شده‌اند دیگر حضورشان در سرزمین وحی در ایام حج تکرار نشود و در این خصوص روایت است که وقتی امام عصر(عج) ظهور کنند این مسئله را مورد توجه قرار می‌دهند.

 

این مرجع تقلید مدیریت صحیح از سوی مسئولان برگزار کننده حج و توجه به دستورات شرعی در برگزاری این مراسم را ضروری دانست و افزود: این حادثه بسیار تلخ و ناگوار بود و ما نیز باید در این خصوص مدیریت لازم را داشته باشیم.

 

وی با آرزوی توفیق برای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: کشورهای اسلامی در خصوص برگزاری مراسم حج باید به وحدت نظر رسیده و ارتباطات خود را بیشتر کنند.

 

آیت‌الله صافی با اشاره به مفقود بودن برخی از حجاج بیان کرد: برای حجاجی که در سرزمین وحی جان باخته‌اند طلب آمرزش و مغفرت می‌کنیم.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :