موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/18549 :کد

0

مدیریت حرمین شریفین به کشورهای مسلمان واگذار شود

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -مدیریت حرمین شریفین به کشورهای مسلمان واگذار شود

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه عربستان توانایی اداره دو میلیون نفر در مناسک حج را ندارد، گفت: کشورهای اسلامی باید مدیریت حرمین شریفین را به عهده بگیرند.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه خدمت به مردم سبب ارتقای جایگاه انسان در پیشگاه خداوند می‌شو اظهارداشت: هیچ ارزشی در اسلامی بالا‌تر از توفیق خدمت به بندگان نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه حضور وزیر بهداشت در مناطق محروم و معالجه بیماران اقدامی با ارزش است افزود: بیمه سلامت از اقدامات ارزشمند وزارت بهداشت برای مردم بود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) رسیدگی به امور اقشار کم درآمد را مورد توجه قرار داده‌اند گفت: پیامبران همواره با تکیه بر مستضعفان در برابر نظام‌های طاغوتی قیام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دشمن تا زمانی که انقلاب اسلامی پا برجاست از دشمنی با ما دست بر نمی‌دارد خاطر نشان کرد: دشمن هیچگاه از توطئه افکنی دست بر نمی‌دارد.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه اتحاد مردم و مسئولان و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری نقشه‌های دشمن را فاش کرده است افزود: زمانی که رهبری نهیبی بر آن‌ها زد به زانو در آمدند و این نشانه اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه عربستان توانایی اداره دو میلیون نفر را ندارد اما در اربعین 20 میلیون نفر در کربلا حضور دارند و آسیبی به آن‌ها نمی‌رسد گفت: کشورهای اسلامی باید مدیریت حرمین شریفین را به عهده بگیرند.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه در موضوع حج کسانی که توان انجام مناسک را ندارند می‌توانند برای خود نایب بگیرند گفت: این موضوع در شرع اسلام وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسجد الاقصی متعق به همه مسلمانان است افزود: مسلمانان باید اختیار مسجد الاقصی و حرمین شریفین را در دست بگیرند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه عربستان سعودی پرونده سنگینی دارد خاطر نشان کرد: عربستان دارای حکومت قبیله‌ای است در حالی که این شیوه متعلق به دوران جاهلیت است.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: عربستان نوکری آمریکا را می‌کند و به دنبال کسب رضایت آن‌ها است. عربستان هم از جنبه سیاسی و هم از جنبه مذهبی با ما مشکل دارد.

انتهای پیام/به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله جعفر سبحانی ظهر امروز در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فاجعه منا اظهارداشت: این فاجعه نشان داد که دولت سعودی اهیمت لازم برای برگزاری مراسم حج را نداشته است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه دولت سعودی باید همه کارهای خود را تعطیل و به میزبانی میهمانان الهی می‌پرداخت افزود: حج کسانی که در این مراسم کشته و مفقود شده‌اند مقبول است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه باید به مردم آموزش‌هایی در مورد مراسم حج داده شود تا در این مورد عجله نداشته باشند خاطر نشان کرد: باید فرمول‌هایی با توجه به نحوه انجام مناسک حج توسط اهل تسنن وجود داشته باشد که شاهد ازدحام جمعیت نباشیم و این حوادث تکرار نشود.

وی با اشاره به اینکه علما باید با علمای وهابیون در مورد ساختمان سازی در منا به جای چادر‌ها گفت‌و‌گو داشته باشند تصریح کرد: این مسائل باید در نشست‌های فقهی حل شود تا شاهد این اتفاقات نباشیم.

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه کسانی که قدرت و توان بدنی ندارند می‌توانند در مناسک حج نائبی برای خود بگیرند گفت: شرع راه را باز گذاشته است و به این ترتیب مشکلات کمتری ایجاد می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان از مواضع وزیر بهداشت در تعامل با مسئولان سعودی تقدیر کرد و گفت: کسانی که مفقود شده و با لباس حج خود در کنار خانه خدا دفن شده‌اند سعادت بسیاری دارند و امیدواریم خداوند به بازماندگان آنان صبر عنایت کند.

منبع:تسنیم

                               

بهداشت     مسلمان     عربستان     فاجعه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :