موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18571 :کد

0

هشدار مسکو به لندن درباره صدور دستور شلیک به جنگنده‌های روسی

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -هشدار مسکو به لندن درباره صدور دستور شلیک به جنگنده‌های روسی

روسیه خواستار توضیح وزارت خارجه انگلیس در مورد گزارش‌های رسانه‌ای در مورد تصمیم مقامات لندن برای اعطای مجوز به خلبانان انگلیسی برای سرنگون کردن جنگده‌های روسی بر فراز خاک عراق شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپاتنیک، سفارت روسیه در لندن خواستار توضیح وزارت خارجه انگلیس در مورد گزارش‌های رسانه‌ای منتشر شده در مورد تصمیم ادعایی رهبران لندن برای اعطای مجوز به خلبانان انگلیسی مشارکت‌کننده در ائتلاف ضد داعش برای سرنگون کردن جنگده‌های روسی بر فراز خاک عراق شد.

پیشتر، یک منبعِ دفاعی انگلیس به نشریه دیلی‌استار گفته بود که خلبانان انگلیس و ناتو اجازه شلیک به سوی هواپیماهای روسی بر فراز خاک عراق و سرنگونی آن‌ها را دریافت کرده‌اند.

این منبع دفاعی انگلیس تأکید کرد که به خلبانان جنگده‌های نیروی هوایی سلطنتی این کشور گفته شده است به «هر قیمت» از تماس با جت‌های روسی اجتناب کنند، اما هشدار داد که خلبانان باید برای حمله به جت‌های روسی آماده باشند «اگر که حیات و زندگی آن‌ها به این موضوع بستگی داشته باد».

الکساندر یاکوونکو، سفیر روسیه در لندن به ریانووستی گفت: «ما از گزارش‌های رسانه‌ای از این بابت که در آن‌ها به اعضای ارشد کابینه ارجاع داده شده است نگران هستیم. ما به صورت فوری خواستار ارئه توضیحات و شفاف‌سازی وزارت خارجه انگلیس هستیم. در همان زمان، این فرضیه به خودی خود مبنی بر وحجود احتمال بالقوه از درگیری جت‌های انگلیسی و روسی بر فراز آسمان عراق غیرقابل درک است. همانگونه که همگان می‌دانند، جت‌های روسی در حمله به اهداف داعش در سرزمین عراق، نقشی نداشته‌اند».

دمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی کارخ کرملین به خبرنگاران گفت که روسیه به درخواست بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه حملات هوایی دقیقی را علیه اهداف داعش انجام داده است. وی گفت که مسکو هیچ درخواستی را از بغداد برای اجرای حملات هوایی علیه اهداف داعش در عراق دریافت نکرده است.

گفته شده است که جت‌های جنگی تورنادوی انگلیس برای نصب کردن تجهیزات سنگین از جمله 4 موشک هوا به هوای برد کوتاه برای سرنگون کردن جت‌های روسی آماده شده‌اند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :