موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18579 :کد

0

ژنرال عون:طبقه سیاسی کنونی مسئول نابسامانی کنونی لبنان است

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۷
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -ژنرال عون:طبقه سیاسی کنونی مسئول نابسامانی کنونی لبنان است

ژنرال میشل عون موسس حزب جریان آزاد ملی لبنان در اجتماع بزرگ هواداران این حزب با بیان این که «طبقه سیاسی کنونی ۲۵ سال است که حاکم بوده و مسئول فروپاشی و نابسامانی کنونی لبنان است»،تاکید کرد که مبارزات

ژنرال میشل عون موسس حزب جریان آزاد ملی لبنان در اجتماع بزرگ هواداران این حزب با بیان این که «طبقه سیاسی کنونی 25 سال است که حاکم بوده و مسئول فروپاشی و نابسامانی کنونی لبنان است»،تاکید کرد که مبارزات سیاسی در لبنان شروع شده و نتیجه آن تغییرات و اصلاحات است.

به گزارش تحلیل ایران ، اجتماع بزرگ هواداران جریان آزاد ملی که به « پرتقالی پوشان» معروف هستند ظهر روز یکشنبه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد واقعه 13 اکتبر با حضور ده ها هزار لبنانی در مسیر کاخ ریاست جمهوری لبنان ( بعبدا) برگزار شد.
شرکت کنندگان در این اجتماع بزرگ که از سراسر لبنان خود را به بعبدا رسانده بودند، خواستار مبارزه با فساد و انتخاب رییس جمهوری قوی برای لبنان شدند که 503 روز است رییس جمهوری ندارد.
زنرال عون نامزد گروه 8 مارس( حامی مقاومت ضد صهیونیستی ) در انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: تغییرات در لبنان از طریق برگزاری انتخابات روشن ، شفاف و واقعی بر مبنای اصل نسبیت و اراده واقعی مردم رقم خواهد خورد.
وی سیاستمداران لبنانی را مسئول فروپاشی سیاسی در این کشور زخم خورده دانست و تصریح کرد: امروز در لبنان شاهد عزم و ایمانی هستیم که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.
رییس فراکسیون تغییر و اصلاح در مجلس لبنان گفت: زباله ها به یک مشکل درمان ناپذیر تبدیل شد و دلیل آن سوء برنامه ریزی و عملکرد موسسات دولتی و مشارکت دادن بنگاه های خصوصی در این پرونده بود تا برخی بتوانند سود ببرند.
ژنرال عون افزود: لبنان به یک هیکل بزرگ تبدیل شده و منتظر معجزه است و رویاهای جوانان آن با مهاجرت تعبیر می شود.
موسس حزب جریان آزاد ملی تاکید کرد: خطاب به کسانی که ما را به تعطیل کردن دولت و مجلس لبنان متهم می کنند، می گویم آری ما تصمیم های بیهوده و انحراف ایجاد شده در موسسات دولتی و سوء استفاده ها از مردم برای عبور از قانون اساسی و منشور ملی را معطل ساخته ایم و این یک تعطیلی مثبت است که جلوی فروپاشی کشور را می گیرد.
وی با بیان این که « گزینه ما امروز نجات لبنان است وبه همین دلیل از همه طرف جنگ را علیه ما شروع کرده اند»،اظهارداشت: امروز ، روز مبارزه است و این مبارزه تنها با حضور قدرتمند و مقتدارانه ملت لبنان به پیروزی ختم خواهد شد.
ژنرال عون هشدار داد: اگر دولت لبنان رفتار و عملکرد خود را تصحیح نکند مسئولیت بازی با قوانین و برگزار نشدن انتخابات را باید برعهده بگیرد و این روند شما را در موضع اتهام قرار می دهد و به زودی وابستگی های شما به خارج رسوا می شود.
رییس فراکسیون تغییر و اصلاح خاطرنشان کرد: ما رویای بازگشت به وطن و آزادسازی را محقق کردیم و به زودی لبنان را از هرگونه آلودگی و زشتی پاک می کنیم تا مانند یک مادر شهید پاک باشد.
وی تصریح کرد: اکنون زمان ندامت خواهی فرا رسیده و احدی نمی تواند به گذشت زمان دل ببند، زیرا ما فرزندان دوران امید و آتش هستیم و احدی نمی تواند بر ما غلبه کند و اراده ما را بشکند.
موسس حزب جریان آزاد ملی گفت: از 25 سال قبل تاکنون فقط یک طبقه سیاسی در لبنان حکومت کرده است و این طبقه مسئول اوضاع نابسامان و فروپاشی کنونی لبنان است که به یک درخت بزرگ بدون میوه و ثمر تبدیل شده است.
ژنرال عون افزود: امروز تغییرات و اصلاحات در اختیار ملت لبنان است که صوت آن از صوت خداوند است و احدی نمی تواند آن را خاموش کند.
رییس فراکسیون تغییر واصلاح اظهارداشت: دولت کنونی لبنان باید مدت ها قبل می رفت تا ما می توانستیم انتخابات برگزار کنیم.
وی با بیان این که « لبنان یک امانت در دست ما است و آن را از آلودگی ها پاکسازی و از آن حفاظت می کنیم»، تاکید کرد: رییس جمهوری نمی خواهیم که بی طرف باشد و به حق کمک نکند و رییس جمهوری توافقی هم نمی خواهیم که لبنان را به مناطق نفوذ تبدیل کند.
موسس جریان آزاد ملی لبنان تصریح کرد: متاسفانه برخی از لبنانی ها امروز از اشرار در منطقه حمایت می کند همان طور که سال ها از اسراییل در جنگش علیه لبنان حمایت کرده اند.
ژنرال عون درعین حال به پایداری ملت لبنان در مقابل اشغالگران صهیونیست اشاره کرد و اظهارداشت: اطمینان داشتم که مقاومت حقوق ملت لبنان از جمله آزادسازی، حاکمیت و استقلال را تثبیت می کند و خواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که « نظامیانی که در میادین شرف به شهادت رسیده اند، جان خود را برای کرامت ، استقلال و آزادی لبنان تقدیم کرده اند»، خاطرنشان کرد: امروز در راس فرماندهی ارتش و نیروهای امنیتی و شورای نظامی لبنان فرماندهانی قرار دارند که صلاحیت و اعتبار قانونی ندارند.
رییس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان گفت: با وحدت ملت لبنان، به زودی « خانه ملت» آزاد خواهد شد پس این ملت باید فریادش در مقابل حاکمان کنونی بلندتر شود.
ژنرال عون تاکید کرد: هر کشوری به خون و شهادت نیاز دارد و کسانی می توانند از این کشور محافظت کنند که به کرامت و زندگی با عزت باور داشته باشند.

** حاشیه ها
- سرودی در این اجتماع بزرگ اجرا شد که تلفیقی از بخش هایی از اذان و شعایر مسیحی بود تا وحدت و همزیستی مسلمانان و مسیحیان لبنان به نمایش گذاشته شود.

- در پارچه نوشته هایی که پرتقالی پوشان حمل می کردند، نوشته شده بود، ملتی که رهبرانش سیدحسن نصرالله و ژنرال میشل عون باشد، هرگز تسلیم نمی شود و زانو نمی زند.

- در آغاز مراسم ژنرال عون به همراه جبران باسیل وزیر خارجه و رییس کنونی حزب جریان آزاد ملی که داماد ژنرال هم می باشد، با نثار تاج گل بر لوحی که اسامی کشته های واقعه 13 اکتبر نوشته شده است، به آنها ادای احترام کردند.

- پرتقالی پوشان با نظم در این اجتماع شرکت و با خود پرچم های لبنان و حزب جریان آزاد ملی لبنان را حمل و بر حمایت کامل خود از ژنرال عون تاکید کردند.

- برخی از پرتقالی پوشان پرچم روسیه و تصویر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه را در دست داشتند تا حمایت خود را از حمله هوایی این کشور علیه تروریست های تکفیری در سوریه اعلام کنند.

- بعداز سخنرانی ژنرال عون ، پرتقالی پوشان به احترام شهدای لنبان و همچنین الیاس اسکاف یک وزیر سابق دولت لبنان که به تازگی درگذشته است، سکوت کردند.


/ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :