موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/18611 :کد

0

نمایندگان مجلس باحق رأی درکمیسیون ماده ۱۰احزاب عضو خواهندبود

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۷
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -نمایندگان مجلس باحق رأی درکمیسیون ماده ۱۰احزاب عضو خواهندبود

عضو کمیسیون امور شوراهای مجلس گفت: طبق مصوبه امروز کمیسیون ۲ نماینده مجلس با حق رأی در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب طبق روال گذشته عضو خواهند بود.

عضو کمیسیون امور شوراهای مجلس گفت: طبق مصوبه امروز کمیسیون 2 نماینده مجلس با حق رأی در کمیسیون ماده 10 احزاب طبق روال گذشته عضو خواهند بود.

 

به گزارش تحلیل ایران ،محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج و عضو کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی، به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه طرح اصلاح ماده 10 قانون احزاب اعاده شده از شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کمیسیون روی مصوبه قبلی خود در ماده 10 احزاب مصوب سال 61 اصرار کرد.

وی افزود: در سال 61 قانون احزاب به تصویب رسیده بود و در آنجا 5 نفر به عنوان کمیسیون ماده 10 احزاب در نظر گرفته شده بود، در این کمیسیون دو نفر از نمایندگان مجلس با حق رای عضویت داشتند که در قانون جدید اصلاح ماده 10 احزاب شورای نگهبان ایراد گرفته بود که نمایندگان مجلس باید بدون حق رای و به عنوان ناظر در این کمیسیون حضور داشته باشند، کمیسیون شوراها تصمیم گرفت همان مصوبه سال 61 به قوت خود باقی بماند یعنی دو نماینده مجلس با حق رای در کمیسیون ماده 10 احزاب عضویت داشته باشند اما مابقی قانون در ماده 10 قانون احزاب تغییر کند.

عضو کمیسیون امور شورهای مجلس بر همین اساس از بررسی لایحه مربوط به سد معابر عمومی و میادین که توسط شورای عالی استان‌ها ارائه شده بود در این کمیسیون خبر داد و گفت: طبق مصوبه امروز کمیسیون شوراها مصادیق تصرف پیاده‌روها را استخراج کردیم و مقرر شد تصرف پیاده‌روها توسط مردم و متجاوزین ممنوع است و مرتکبین مشمول برخورد قضایی می‌شوند.


/فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :