موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18614 :کد

0

هدف قرار دادن کاروان البغدادی،دستاورد بزرگی برای ارتش عراق

  یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۸
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -هدف قرار دادن کاروان البغدادی،دستاورد بزرگی برای ارتش عراق

مشاور معاون رئیس جمهور عراق روز یکشنبه گفت: هدف قرار دادن کاروان حامل ابوبکر البغدادی، دستاورد بزرگ برای ارتش و نیروهای عراقی به شمار می رود و پوچ و دروغین بودن ادعاهای ائتلاف آمریکایی را در مبارزه با

 مشاور معاون رئیس جمهور عراق روز یکشنبه گفت: هدف قرار دادن کاروان حامل ابوبکر البغدادی، دستاورد بزرگ برای ارتش و نیروهای عراقی به شمار می رود و پوچ و دروغین بودن ادعاهای ائتلاف آمریکایی را در مبارزه با داعش نشان می دهد.

به گزارش تحلیل ایران، «عباس موسوی» مشاور معاون رئیس جمهور عراق، حمله جنگنده های ارتش عراق به کاروان حامل ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را دستاوردی بزرگ برای ارتش عراق دانست و افزود: هماهنگی میان دستگاه های امنیتی عراق در آینده، دستاوردهای میدانی مهمی را در پی خواهد داشت.
وزارت کشور عراق نیز در بیانیه ای خبر حمله جنگنده های ارتش عراق به کاروان ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را هنگام عزیمت به منطقه « الکرابله» واقع در استان الانبار برای حضور در نشست سرکرده های این گروه، تایید کرد.
خبرنگار المیادین به نقل از یک منبع اطلاعاتی گزارش داد که داعش در پی این حملات، قوانین منع رفت و آمد در منطقه الکرابله در غرب الانبار وضع کرد.
منابع رسمی عراق اعلام کردند که جنگنده های ارتش عراق، محل برگزاری نشست سرکرده های داعش در استان الانبار را هدف قرار دادند که در پی آن بسیاری از سرکرده های داعش کشته و زخمی شدند.
بر اساس این گزارش تیم اطلاعاتی «الصقور» وابسته به وزارت کشور عراق، بر اساس اخبار اطلاعاتی دقیق و در هماهنگی مستقیم با فرماندهی عملیات مشترک و نیروی هوایی این کشور توانستند طی عملیاتی قهرمانانه، کاروان حامل بغدادی را هدف قرار دهند.
البغدادی در ماه مارس (اسفند/فروردین) گذشته نیز طی حمله جنگنده های ائتلاف ضد داعش، به شدت مجروح شده بود.

منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :