موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ایران

a/1870 :کد

0

عرضه هزار تن سیب و پرتقال نوروزی از هفته آینده

  چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ — ۰۰:۲۳
تعداد بازدید : ۶۰۶   
 تحلیل ایران -عرضه هزار تن سیب و پرتقال نوروزی از هفته آینده

رییس سازمان تعاون روستایی کشور از ذخیره سازی ۷۰ هزار تنی سیب و پرتقال شب عید خبر داد و گفت: این محصولات هفته آینده به بازار عرضه می شود .

رییس سازمان تعاون روستایی کشور از ذخیره سازی 70 هزار تنی سیب و پرتقال شب عید خبر داد و گفت: این محصولات هفته آینده به بازار عرضه می شود .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسین صفایی رییس سازمان تعاون روستایی کشور عصر دوشنبه در بازدید از روند ذخیره سازی مرکبات شب عید گفت : ایران از جمله کشورهایی است که سرانه مصرف میوه آن بالا است.
حسین صفایی تصریح کرد: چند سالی است که دولت برای اجرای تنظیم بازار میوه شب عید ماموریت یافته و سازمان جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی برای ذخیره سازی دو محصول سیب و پرتقال که بیشترین مصرف را در ایام عید دارد، اقداماتی انجام داده است.
صفایی ادامه داد: ذخیره سازی سیب و پرتقال به اندازه نیاز از باغداران خریداری شده و در 10 روز پایانی سال به بازار عرضه می شود.
رییس سازمان تعاون روستایی کشور با اشاره به اینکه مازندران قطب اصلی تولید مرکبات در کشور است، گفت: 85 درصد پرتقال ذخیره شده برای شب عید از مازندران است و از ابتدای اسفند ماه حمل پرتقال ذخیره شده از مازندران به سایر استان های متقاضی و دارای سهمیه انجام شده است.
صفایی در خصوص ذخیره سازی سیب شب عید گفت: استان های آذربایجان غربی، زنجان و شهرستان دماوند از جمله استان های توزیع کننده سیب در شب عید به هم وطنان هستند.
وی افزود: بیش از 60 درصد محصولات ذخیره سازی شده به استان ها حمل و بارگیری شده است که از 23 اسفندماه عرضه میوه تنظیم بازار در سطح کشور آغاز می شود.
رییس سازمان تعاون روستایی کشور، قیمت سیب درختی درجه یک را کیلویی 2 هزار و 700 تومان و پرتقال درجه یک شمال را 2 هزار و 900 تومان عنوان کرد.
صفایی اظهار داشت: هدف از تنظیم بازار شب عید اتکا به تولیدات داخلی و حمایت از تولیدکننده است.
مازندران با داشتن 115 هزار هکتار باغ مرکبات سالانه حدود دو میلیون تن از این باغ ها محصول برداشت می کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :