موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/18738 :کد

0

تروریست‌های داعش به شدت روحیه خود را باخته‌اند

  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -تروریست‌های داعش به شدت روحیه خود را باخته‌اند

با پیشروی نیروهای ارتش سوریه تحت پشتیبانی حملات هوایی و توپخانه‌ای در محورهای شمالی و مرکزی سوریه، تروریست‌ها مواضع خود را یکی پس از دیگری ترک کرده و سخت وحشت زده شده و روحیه خود را باخته‌اند.

با پیشروی نیروهای ارتش سوریه تحت پشتیبانی حملات هوایی و توپخانه‌ای در محورهای شمالی و مرکزی سوریه، تروریست‌ها مواضع خود را یکی پس از دیگری ترک کرده و سخت وحشت زده شده و روحیه خود را باخته‌اند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه الاخبار، ادامه عملیات ارتش سوریه در ریف حماه و ریف لاذقیه واقع در مرکز و شمال غرب سوریه تحت پشتیبانی هوایی روسیه موجب شد تروریست‌ها وحشت زده مواضع خود را ترک کنند.

در این میان «عبدالله المحیسنی» از فرماندهان گروه تروریستی «جیش الفتح» برای مقابله با حملات ارتش که در حال پیشروی به سمت ریف جنوبی ادلب در شمال سوریه است، آماده باش کامل اعلام کند.

تسلط ارتش بر نقاط مختلف حماه

نیروهای ارتش سوریه پس از به دست گرفتن کنترل شهرک‌های «عطشان» و «ام حارتین» در ریف حماه و «تل سکیک» در ریف ادلب، در سه محور ریف حماه و ریف لاذقیه به اضافه ریف جنوبی ادلب در حال پیشروی هستند.

پیشروی این نیروها همچنان به سمت شهرک "سکیک" که صحنه درگیری‌های شدید با ترویست‌های مسلح است، همچنان ادمه دارد به‌ویژه اینکه تروریست‌ها مقادیر فراوانی تجهیزات نظامی از ریف ادلب به این نقطه منتقل کرده‌اند.

اعلام یک منطقه در ریف جنوبی ادلب به عنوان منطقه نظامی

بک منبع میدانی در این باره گفت: به محض سقوط سکیک، ارتش سوریه نبرد را به ریف جنوبی ادلب و به سمت شهرک «التمانعه» از توابع منطقه «خان شیخون» منتقل خواهد کرد و اکنون نیز با حملات هوایی و موشکی به این محل مقدمات پیشروی به سمت آن در حال فراهم شدن است تا جایی که جیش الفتح در پی هلاکت ده‌ها نفر از نیروهای خود و مجروح شدن تعدادی دیگر آن را منطقه نظامی اعلام کرده است.

محور درگیری‌ها

اکنون درگیری‌ها در اطراف شهرک «کفر نبوده» در شمال حماه همچنان ادامه دارد و نیروهای ارتش با پشتیبانی بالگردها از محور تل صخر و تل عثمان و نیز گذرگاه «المغیر» در حال پیشروی به سمت آن هستند و به این ترتیب محور درگیری‌ها در نزدیکی بخش جنوبی و اطراف سیلوی گندم این شهرک متمرکز شده است.

محل استقرار تروریست‌ها زیر آتش جنگنده‌های روس

این نبردها در حالی در جریان است که نیروی هوایی روسیه و سوریه  نیز محل استقرار تروریست‌ها و جنگ‌افزار آنان را در داخل این شهرک زیر آتش گسترده خود گرفته‌اند.

در جبهه «سهل الغاب» واقع در شمال غرب حماه نیز ارتش سوریه تجهیزات نظامی خود را در شهرک «البحصه» تقویت کرده و از آنجا به سمت شهرک «فورو» به حرکت در آمد و پس از درگیری‌های شدید توانست آن را تحت کنترل خود در آورد در نتیجه تروریست‌های مسلح از این محل به سمت شهرک «السرمانیه» که زیر بمباران و حملات گسترده موشکی قرار دارد، حرکت کردند.

در شرق سهل الغاب نیز ارتش با پشتیبانی حملات موشکی و توپخانه‌ای و پس از پیشروی به سمت شهرک «المنصوره» به سمت تل واسط والزیاره در حرکت است، به اضافه اینکه جنگنده‌های روس نیز مواضع تروریست‌های مسلح در نقاط مختلف سهل الغاب را زیر آتش گرفته اند.

هلاکت ده‌ها تروریست در ریف حماه

در این میان مخالفان سوری از کشته شدن ده‌ها نفر از نیروهای خود در نبردهای ریف حماه از جمله «محمد مروان الفرج» معاون فرمانده گروه موسوم به «لشکر 60» و تعدادی از نیروهای او خبر داده واعلام کردند این افراد در جریان حملات هوایی کشته شدند.

در پی پیشروی نیروهای ارتش سوریه در جبهه ریف حماه و انتقال صحنه نبرد به ریف ادلب، عبدالله المحیسنی  قاضی کل جیش الفتح در یک پیام صوتی آماده‌باش کامل را خواستار شده و فرماندهان این گروه را به حرکت به سمت میدان‌های نبرد و سد کردن حملات ارتش سوریه تشویق کرد.

فرار تروریست‌ها و عقب‌نشینی از شمال  به سمت مرکز سوریه

بنابر اعلام منابع میدانی سوریه، گروه‌های مسلح بیشتر جبهه‌های نبرد در شهرک‌های «الفوعه» و «کفریا» را تخلیه کرده‌اند و تعداد زیادی از نیروهای آنان از خط حمله عقب‌نشینی کردند.

در این میان نیروهای گروه موسوم به «حزب اسلامی ترکستانی» نیز از ریف ادلب در شمال به سمت ریف حماه در مرکز سوریه عقب نشینی کردند.

در ریف لاذقیه واقع در شمال غرب سوریه نیز پس از آنکه ارتش سوریه مواضع خود در شمال «جب الغار» را تثبیت کرد، از شدت درگیری‌ها در جبهه «جب الاحمر» کاسته شده است و همزمان با آن بمباران هوایی و توپخانه‌ای به مواضع تروریست‌های مسلح ادامه دارد تا از هرگونه تلاش آنان برای نفوذ در مناطق پیشروی ارتش سوریه جلوگیری بعمل آید.

نیروهای ارتش سوریه همچنین پس از تسلط بر قلعه «کفر دلبه» به عملیات خود در ریف لاذقیه ادامه دادند و پس از دو روز درگیری توانستند آن را تحت کنترل خود در آورده و به سمت شهرک «سلمی» حرکت کنند و با تسلط بر اطراف این نقطه برخی مناطق دیگر آن را نیز در اختیار گرفتند.

حملات هوایی علیه راه‌های امداد رسانی تروریست‌ها

اما نیروی هوایی روسیه و سوریه بمباران خود علیه مواضع تروریست‌های مسلح در کوه‌های «الاکراد» در ریف لاذقیه را شدت بخشیدند و در این حملات راه‌های امداد رسانی آنان را هدف قرار دادند تا جایی که تروریست‌ها اعلام کردند مواضع آنان در این محل بیش از 30 بار هدف حملات هوایی قرار گرفت.

در همین ارتباط «ایگور کوناشینکف» سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در حملات هوایی جنگنده‌های روس 63 موضع تروریست‌ها با سلاح و مهمات آنان در استان‌های حماة، لاذقیه، ادلب و الرقه منهدم شده و علاوه بر این یک نقطه فرماندهی میدانی و 4 پایگاه آموزش و 7 انبار مهمات آنا از بین رفت.

به گفته وی سیستم‌های رصد و شنود حاکی از وحشت زدگی تروریست‌ها است تا جایی که نیروهای داعش روحیه خود را به شدت باخته‌اند.

منبع : تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :