موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اسلام

a/18759 :کد

0

آیت الله مکارم شیرازی: در تبلیغ به سایر مذاهب اهانت نشود

  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -آیت الله مکارم شیرازی: در تبلیغ به سایر مذاهب اهانت نشود

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: اگر وحدت گسترش پیدا کند همه عاشق مکتب نورانی اهل بیت(ع) خواهند شد، بنابراین باید از مناقب ائمه معصوم(ع) سخن بگویم ولی نباید به کسی اهانت کرد.

آیت الله مکارم شیرازی: در تبلیغ به سایر مذاهب اهانت نشود

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: اگر وحدت گسترش پیدا کند همه عاشق مکتب نورانی اهل بیت(ع) خواهند شد، بنابراین باید از مناقب ائمه معصوم(ع) سخن بگویم ولی نباید به کسی اهانت کرد.

 

 به گزارش تحلیل ایران از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید روز دوشنبه در دیدار مبلغان مناطق محروم در مدرسه امام سجاد(ع) قم، با تاکید بر رعایت اصل وحدت در تبلیغ در مناطق محروم کشور، افزود: وحدت مسلمانان از مسائل مهم اسلام به شمار می آید.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: شما مبلغان مانند ما مفسران در تفسیر نمونه عمل کنید که ما در تفسیر نمونه به جنبه های منقبت آیه در مورد حضرت علی(ع) سخن گفتیم، کم هم نگذاشتیم، بدون اینکه اهانتی به کسی شده باشد تا جایی که حتی علمای اهل سنت نیزعاشق این تفسیر شدند.
وی گفت: علمای اهل سنت از تفسیر نمونه استقبال خوبی کرده اند و ما 500 دوره تفسیر نمونه به افغانستان فرستادیم و باز هم تقاضای آن ها بیشتر شده است، لذا نباید چیزی گفته شود که باعث از بین رفتن وحدت شود بلکه از فضائل و مناقب اهل بیت(ع) بگوییم چرا که هم آن ها عاشق خواهند شد وهم مصالح اسلام در نظر گرفته می شود.
وی با بیان اینکه در شرایط حساسی از لحاظ گسترش فتنه و شبهات و آسیب های عقیدتی و اخلاقی قرار داریم، بر گسترش مبانی دینی و ترویج ارزش های اخلاقی و اعتقادی تاکید کرد.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه وظیفه مبلغان در شرایط کنونی سنگین تر از گذشته است، اضافه کرد: با همه تبلیغات دشمن علیه شیعه این مذهب نورانی هر روز در حال پیشروی، گسترش و تصرف دل هاست.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: باید به موازات افزایش تبلیغات سوء دشمن، تبلیغات مثبت برای ترویج مبانی شیعه پرآوازه تر و پر خروش تر از گذشته انجام شود.
وی در توصیه به مبلغان نیز اظهار داشت: به مساله تکفیری ها و داعش توجه داشته باشیم و برای مردم از خطرهایی که این روزها اسلام را تهدید می کند سخن بگوییم و به آن ها گوشزد کنیم، دشمن هدفی جز از بین بردن اسلام ندارد، اسرائیل، داعش و آمریکا دست به دست هم داده اند تا اسلام را از بین ببرند و اسلام تنها شیعه نیست.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: ما شیعیان به دنبال منافع همه دنیای اسلام و مصالح مسلمانان هستیم و به همین دلیل نیز به مردم فلسطین که اهل سنت هستند کمک می کنیم و هدف ما این است که اسلام گسترش یابد.
وی در ادامه گفت: سخاوتمندترین کسانی که علوم اهل بیت(ع) را فرا می گیرند و در میان مردم منتشر می کنند شما مبلغان هستید و در حقیقت شما یکی از مصادیق این روایت نورانی می باشید و چه نعمتی بالاتر از اینکه انسان در منطقه محروم و حساس کشور به تبلیغ دین بپردازد.
وی همچنین به حادثه عظیم عاشورا اشاره کرد و اظهار داشت: عاشورا سرمایه بزرگی است و خیلی از مشکلات کنونی کشور با تکیه به فرهنگ عاشورا و محرم حل شدنی است، این ظرفیتی است که در اختیار شما مبلغان قرار داده شده و لازم است از این ظرفیت عظیم نهایت استفاده در جهت مقابله با جنگ نرم دشمن برد.
این مرجع تقلید با بیان اینکه ظرفیت محرم روز به روز در حال نشر و گسترش است، گفت: صدا و سیما صحنه هایی از مناطق مختلف اروپا مانند خیابان های لندن در روز عاشورا و محرم را نشان می دهد و می بینیم که مردم مسلمان در خیابان ها مشغول عزاداری هستند، این همان فرهنگ عظیم عاشوراست که روز بروز در حال گسترش است.
وی همچنین افزود: جریان اربعین سال گذشته را همه دیدند که چقدر جمعیت از سراسر دنیا به عراق آمده بودند و خوشبختانه هیچ اتفاق دردناکی هم نیفتاد، اما دو میلیون انسان به حج رفتند و رژیم آل سعود توان اداره آن را نداشتند، هم آبروی خود را بردند و هم به حج لطمه زدند./ ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :