موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18768 :کد

0

مرکل: نتایج نظرسنجی‌ها ملاک و مقیاس من نیست

  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -مرکل: نتایج نظرسنجی‌ها ملاک و مقیاس من نیست

صدر اعظم آلمان در گفتگویی خود را نسبت به کاهش چشمگیر محبوبیتش در بین شهروندان بر اساس نظر سنجی های اخیر و در سایه بحران پناهندگان بی تفاوت نشان داده و گفت: نتایج نظرسنجی ها ملاک و مقیاس من نیست.

به گزارش تحلیل ایران، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در گفتگو با نشریه "بیلد" بر پایبندی خود به مواضع و سیاست هایش در قبال پناهندگان تاکید کرد و خود را نسبت به کاهش محبوبیتش در بین شهروندان در سایه بحران پناهندگان بر اساس ارزیابی های اخیر و نتایج نظر سنجی ها بی تفاوت نشان داده و گفت: نظر سنجی ها ملاک و مقیاس من نیست. مقیاس من راه حل مسائل است و من کاملا روی این مسئله تمرکز می کنم.

بر اساس نطرسنجی اخیری که انجام شده است 48 درصد شهروندان آلمانی رفتار مرکل در قبال بحران پناهندگان را غلط ارزیابی می کنند و تنها 39 درصد از سیاست های وی در این راستا حمایت کردند.

مرکل در این گفتگو چندین بار از سیاست خود در قبال پناهندگان دفاع کرده و بر داشتن رفتار دوستانه با پناهندگان مانند بقیه انسان ها به عنوان یکی از ارزش های انسان دوستانه کشورش تاکید کرده و همزمان به این مسئله انتقاد وارد کرد که تنها اقلیتی از پناهندگانی که پناهندگی آن ها رد شده است متوقف شده اند.

صدر اعظم آلمان همچنین تصریح کرد که بحران پناهندگان تنها به صورت مشترک با شرکای اروپایی ما قابل حل است و تنها با همبستگی اروپایی این امر امکان پذیر است. تمام اروپا باید برای امنیت مرزهای خارجی اروپایی کار کنند و همزمان پناهندگان باید به صورت عادلانه در سراسر اروپا تقسیم شوند.

مرکل همچنین با تاکید بر اینکه ما تنها با تلاش های جهانی می توانیم با دلایل پناهندگی مبارزه کنیم همچنین به عنوان نمونه به جنگ سوریه اشاره کرد.

وی با وجود انتقادهای شدیدی که از طرف حزب خود به سیاستهایش در قبال پناهندگان وارد شده است ابراز اطمینان کرد که حزب وی همچنان پشت او قرار دارد.

مرکل همچنین تصریح کرد که این ممکن نیست که یک نقطه پایانی برای مهاجرت پناهجویان و این مسئله بنامیم.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :