موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اسلام

a/18775 :کد

0

آیت‌الله مشکینی، الگوی ما در پشتیبانی از ولایت فقیه است

  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -آیت‌الله مشکینی، الگوی ما در پشتیبانی از ولایت فقیه است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: بزرگانی همچون مرحوم آیت‌الله مشکینی، اسوه و الگوی ما در پشتیبانی از ولایت فقیه و امام و رهبری هستند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: بزرگانی همچون مرحوم آیت‌الله مشکینی، اسوه و الگوی ما در پشتیبانی از ولایت فقیه و امام و رهبری هستند.

به گزارش تحلیل ایران آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، صبح امروز در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله میرزا علی مشکینی در دانشگاه تبریز، با اشاره به ویژگی‌های علما از نظر امیرالمومنین علی(ع)، اظهار داشت: فقیه اهل بصیرت مجتهدی است که با بینش و بصیرت کامل، نه‌تنها به فکر اصلاح خود، بلکه به فکر اصلاح جامعه نیز است.

وی افزود: فقیه بابصیرت، بایستی علاوه بر معلم اخلاق بودن، وارد عرصه سیاست نیز شده و در جهت اصلاح جامعه مسلمانان قدم بردارد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با نام بردن از فقهایی همچون شیخ مفید، شیخ طوسی و علامه مجلسی، این علما را مرجع شیعیان در عصر غیبت دانست و گفت: در 100 سال اخیر نیز در بین علما، مرحوم میرزای شیرازی و حضرت امام(ره)، 2 نمونه بارز از مصادیق فقیه بصیر، بودند که وارد مبارزه با استبداد و استکبار شدند.

وی ادامه داد: این بزرگواران علاوه بر ویژگی‌های ایمانی و دینی، دارای بینش فوق‌العاده‌ای در تحلیل تحولات اجتماعی بودند.

آیت‌الله مجتهد شبستری، با اشاره به نزدیکی مرحوم مشکینی با حضرت امام(ره)، خاطرنشان کرد: این انقلاب به برکت انفاس قدسی امام به ثمر رسید و در کنار امام، علمایی همچون مقام معظم رهبری و آیت‌الله مشکینی، جزو صفوف اول مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی بود.

وی افزود: علاوه بر شخصیت علمی این بزرگوار، حضور وی در شب‌های عملیات و قرائت دعای توسل در کنار رزمندگان، از جمله ویژگی‌های فراموش‌نشدنی وی بود.

امام جمعه تبریز، با اشاره به ولایت‌پذیری و پشتیبانی آیت‌الله مشکینی از امام و مقام معظم رهبری، اظهار داشت: وی با وجود مقام فقاهت و اجتهاد، در ولایت امام و رهبری ذوب شده بود.

وی ادامه داد: بزرگانی همچون مرحوم آیت‌الله مشکینی، اسوه و الگوی ما در پشتیبانی از امام و رهبری هستند./ تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :