موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/18822 :کد

0

افزایش ۴۰۰ درصدی اقدامات نژادپرستانه صهیونیست‌ها

  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -افزایش ۴۰۰ درصدی اقدامات نژادپرستانه صهیونیست‌ها

براساس بررسی کارشناسان شبکه‌های اجتماعی، میزان اقدامات تحریک آمیز صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌ها به ویژه از آغاز انتفاضه اخیر، به شدت افزایش یافته است.

براساس بررسی کارشناسان شبکه‌های اجتماعی، میزان اقدامات تحریک آمیز صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌ها به ویژه از آغاز انتفاضه اخیر، به شدت افزایش یافته است.

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس این بررسی، تعداد مطالبی که علیه اعراب تحریک می‌کنند و به مرگ بر اعراب فرا می‌خوانند از 27 سپتامبر تا 4 اکتبر، از 10 هزار مطلب به 40 هزار مطلب افزایش یافته است یعنی در مدت یک هفته چهارصد درصد افزایش نشان می‌دهد.

عبارت‌هایی مانند «مرگ بر اعراب» و «نکبت جدید» و همچنین دعوت به تحریم فروشگاه‌های اعراب و مسلح شدن در خیابان‌ها از جمله مطالب تحریک آمیزی است که بیشتر در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.

براساس این بررسی که سایت عرب 48 نتایج آن را منتشر کرده، 40 درصد از مطالب تحریک آمیز در شبکه‌های اجتماعی در فیسبوک، 38 درصد در توئیتر و 12 درصد در شبکه‌های مختلف و وبلاگ‌ها رصد شده است.

بیشترین مطلبی که در فیسبوک مورد پسند صهیونیست‌ها واقع شده عکس یک سرباز اسرائیلی بود که روی دستش نوشته «نفرت از اعراب‌ها نژادپرستی نیست بلکه اصول است». این مطلب 20 هزار لایک خورد. در مقابل زمانی که یک فعال اسرائیلی در تصویر مشابهی با عبارت «محبت و صبر اصول هستند» به آن پاسخ داد بیش از 200 شکایت دریافت کرد.

این بررسی، نژادپرستی اسرائیلی‌ها را تایید کرد به طوری که اخیرا روند اقدامات نژادپرستانه علیه فلسطینی‌ها به طور قابل ملاحظه افزایش یافته است.

این بررسی نشان می‌دهد که این تحریک علیه اعراب از سطح سیاسی اسرائیلی آغاز شد، به طوری که جمله ینون مغال عضو کنست از حزب خانه یهودی که گفته است «می‌توانیم از نکبت دیگری سخن بگوییم نه فقط انتفاضه سوم» به جمله‌ای تبدیل شد که بیشتر از سایر جملات در شبکه‌های اجتماعی باز نشر شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :