موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نظامی

a/18961 :کد

0

موشک عماد نشانه اوج گیری توان دفاعی ایران است

  ﺳﻪشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۶۰۰   
 تحلیل ایران -موشک عماد نشانه اوج گیری توان دفاعی ایران است

ایران با تکیه بر توانمندی های بومی، موشک بالستیک جدید و هدایت پذیر خود را با موفقیت آزمایش کرد که نشانه اوج گیری توان دفاعی این کشور است.

رسانه های روسیه و اوکراین: موشک عماد نشانه اوج گیری توان دفاعی ایران است

 آزمایش موفقیت آمیز موشک دوربرد «عماد» نسل جدید موشک های بالستیک زمین به زمین ایران در مرکز توجه رسانه های روسیه و اوکراین قرار گرفت و نوشتند: ایران با تکیه بر توانمندی های بومی، موشک بالستیک جدید و هدایت پذیر خود را با موفقیت آزمایش کرد که نشانه اوج گیری توان دفاعی این کشور است.

 

 به گزارش تحلیل ایران، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (سه شنبه) در بخش های خبری مختلف خود با اشاره به پرتاب موشک «عماد» اعلام کرد: تهران موشک بالستیک جدید خود از نوع هدایت شونده دوربرد را پرتاب کرد و صحنه هایی از پرتاب این موشک در پایگاه اینترنتی وزارت دفاع ایران به نمایش درآمد.
در گزارش شبکه سراسری روسی آمده است: عماد نخستین موشک تولید شده در ایران در نوع خود است که می تواند در تمام مراحل پرواز تا اصابت به هدف هدایت شود.
رسانه روسی با اشاره به تلاش های برخی کشورهای غربی برای محدود کردن برنامه موشکی ایران و مرتبط کردن آن با برنامه هسته ای، خاطرنشان کرد: تهران بارها اعلام کرده است که از برنامه موشکی خود صرف نظر نمی کند و در همین حال این کشور تاکید کرده است که برنامه ای برای تولید سلاح اتمی ندارد.
شبکه تلویزیونی روسی «ان.تی.وی» هم در گزارش خود با اشاره به آزمایش موشک عماد گفت: نیروهای مسلح ایران با موفقیت موشک بالستیک جدید این کشور را با نام عماد آزمایش کردند که موشکی پیشرفته از نوع زمین- زمین است.
در این گزارش به نقل از سردار« حسین دهقان» وزیر دفاع ایران گفته شد: «عماد» نسل جدید موشک های ایرانی است که به طور کامل با توانمندی های بومی این کشور و بدون مشارکت خارجی طراحی و ساخته شده است.
شبکه ان.تی.وی در گزارش خود افزود: مشخصات فنی موشک عماد اعلام نشده و فقط مقام های ایرانی اعلام کرده اند که این موشک درجه دقت بالایی دارد و مسیر حرکت آن را حین پرواز می توان تغییر داد.
رادیو روسی «بیزنس اف.ام» نیز در بخش های خبری خود گفت: جمهوری اسلامی ایران موشک دورپرواز جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد.
موشک جدید ایرانی با نام عماد را کارشناسان صنایع هوا فضا وابسته به وزارت دفاع ایران ساخته اند.
در گزارش رادیوی روسی گفته شد: سردار حسین دهقان وزیر دفاع ایران موشک عماد را سلاح بسیار دقیق خواند که می تواند با درجه دقت بالا به هدف اصابت و آن را نابود کند.
به گزارش این رسانه، وزیر دفاع ایران خاطرنشان کرد: راهبرد وزارت دفاع ایران مبتنی بر توسعه توانمندی موشکی نیروهای مسلح این کشور و افزایش توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است.
تارنمای اوکراینی «دیالوگ» هم نوشت: ایران موشک بالستیک جدید خود با نام عماد را که موشک هدایت پذیر است با موفقیت آزمایش کرد.
در این گزارش به افزایش توانمندی موشکی ایران با آزمایش موشک عماد اشاره و گفته شده است: ایران قصد توقف برنامه های موشکی خود را ندارد و مقام های این کشور افزایش توان موشکی را با اتکا بر توانمندی بومی در دستور کار قرار داده اند.
تارنمای اوکراینی اعلام کرد: ایران در سال های اخیر موشک های بالستیک پیشرفته شهاب 3 را ساخته که دوربرد بوده و قادر به هدف قرار دادن هر نقطه اسراییل است. ایران سال 2011 بیش از 40 فروند از این نوع موشک ها در اختیار داشت.
پورتال خبری اوکراینی «زد.ان.یو.ای» هم در گزارشی با اشاره به پرتاب موفق موشک عماد نوشت: این نخستین موشک دوربرد ایرانی است که می تواند حین پرواز و تا حین اصابت به هدف کنترل شود.
بر اساس این گزارش، صنایع دفاعی ایران در ساخت موشک جدید عماد از فناوری های پیشرفته موشکی بهره گرفته اند که سطح آن را از سایر موشک های ایرانی متمایز کرده است.
در این گزارش گفته شده است: نیروهای مسلح ایران با این موشک جدید بالستیکی، توان موشکی خود را افزایش می دهند و به طور موثر می توانند قابلیت دفاعی کشور را تقویت کنند.
در گزارش پورتال خبری «زد.ان.یو.ای» با اشاره به این که تمام قطعات موشک جدید در ایران ساخته شده است، خاطر نشان شده است: مقام های ایرانی بسیاری از مشخصات موشک عماد را فاش نکرده اند و حتی شعاع عمل آن در رسانه های محلی قید نشده است./ ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :