موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/18964 :کد

0

وزیر امور خارجه ایتالیا: آماده اعزام نیرو به لیبی هستیم

  ﺳﻪشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -وزیر امور خارجه ایتالیا: آماده اعزام نیرو به لیبی هستیم

'پائولو جنتیلونی' وزیر امور خارجه ایتالیا از آمادگی کشورش برای اعزام نیرو به لیبی خبر داد.

'پائولو جنتیلونی' وزیر امور خارجه ایتالیا از آمادگی کشورش برای اعزام نیرو به لیبی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، تارنمای روزنامه 'ایل جورناله' با تاکید بر اینکه 'ایتالیا آماده است تا سهم خود را حتی با استفاده از ارتش ایفا کند' نوشت: وزیر خارجه ایتالیا در برنامه تلویزیونی 'اگورا' با اشاره به اوضاع لیبی گفت که ' درصورت تشکیل یک دولت جدید در لیبی، ایتالیا آماده است با سربازهای خود امنیت برخی مناطق را در این کشور تضمین کند.'
ایل جورناله افزود: دولت ایتالیا برای عملیات در لیبی دو شرط اساسی دارد، اول اینکه دولت مشروع لیبی باید درخواست مداخله ایتالیا را بکند و دوم اینکه این عملیات باید مورد تایید سازمان ملل باشد.
جنتیلونی در خصوص زمان اعزام نیرو محتاطانه عمل کرد و گفت: قبل از صحبت درباره (اعزام) نیرو و تجهیزات به لیبی، دولت جدید لیبی باید در طرابلس مستقر شود و این چالشی بسیار پیچیده است.
وزیر خارجه ایتالیا پیشتر نیز در بیانیه ای با اعلام حمایت از روند صلح در لیبی، از معرفی اعضای دولت وحدت ملی در این کشور ابراز خرسندی کرد و آن را یک مرحله مهم به سوی ایجاد یک دولت وحدت ملی خواند.
وی گفت: اکنون اساسی وجود دارد که تمام طرف های درگیر به سوی امضای توافق بروند. ایتالیا با به رسمیت شناختن تلاش های بی وقفه 'برناردینو لئون' فرستاده ویژه سازمان ملل برای امور لیبی، از این روند و مراحل بعدی آن به سوی صلح و ثبات لیبی حمایت می کند.
به دنبال سرنگونی «معمر قذافی» دیکتاتور پیشین لیبی که با کمک نیروهای ناتو در سال 2011 میلادی رخ داد، کشور لیبی به صحنه آشوب تبدیل شد و در آستانه فروپاشی قرار گرفت. این کشور اکنون توسط یک دولت مذهبی در طرابلس و دولتی دیگر در شرق اداره می شود. بسیاری از کشورهای جهان دولت شرق را به رسمیت می شناسند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :