موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/18972 :کد

0

انتقاد«آیت‌الله نوری‌همدانی» از اخذ مالیات به شیوه کنونی

  ﺳﻪشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -انتقاد«آیت‌الله نوری‌همدانی» از اخذ مالیات به شیوه کنونی

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «ثبات قیمت، نیاز کشور است» گفت: امروز این ثبات قیمت در کشور وجود ندارد و چرا ما باید از آن عاجز و ناتوان بوده یا به آن اعتنا نکنیم؟

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «ثبات قیمت، نیاز کشور است» گفت: امروز این ثبات قیمت در کشور وجود ندارد و چرا ما باید از آن عاجز و ناتوان بوده یا به آن اعتنا نکنیم؟

 

به گزارش تحلیل ایران، این مرجع تقلید در دیدار علی عسکری رئیس امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: اقتصاد از موضوعات بسیاری مهمی است که آثار خود را زودتر از دیگر ابعاد موجود، در زندگی مردم نشان می‌دهد.

 

وی تأکید کرد: باید مجرمان را شناسایی و آنان را مجازات کرد.

 

این مرجع تقلید اظهار کرد: اقتصاد، از موضوعاتی است که با زندگی مردم رابطه مستقیم دارد و از ابعاد زندگی آنان محسوب می‌شود.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «در 32 آیه قرآن کریم، زکات و نماز در کنار هم آمده است» تصریح کرد: همانطور که انسان مسئولیتی در برابر پروردگار دارد، در برابر اجتماع نیز مسئول است.

 

وی با تأکید بر رابطه دریافت مالیات با تمکن و رفاه مالی مردم، به نامه 53 نهج البلاغه اشاره و اظهار کرد: در این نامه حضرت امیر(ع) به مالک اشتر فرموده است: ای مالک، نظرت به رفاه، عمارت و آبادی مردم بیش از نظرت به مالیات باشد، چراکه اخذ مالیات بدون توجه به احوال مردم، شهرها را خراب می‌کند و مردم را به هلاکت می‌رساند.

 

این مرجع تقلید با اشاره به گلایه‌های مردم از گرانی‌ها گفت: در توصیه‌هایی به رئیس جمهور و معاونان ایشان این نکته را تذکر دادم که باید قیمت اجناس در کشور یکسان بوده و بستگی به بالا یا پایین شهر نداشته باشد.

 

این استاد درس خارج حوزه تصریح کرد: امروز قیمت‌ها در بالا و پایین شهر، شهر با روستا، شهر با میانه‌های راه و ... متفاوت است و این از مشکلاتی است که باید برای رفع آن برنامه‌ریزی کرد.

 

نقل از خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید بیان کرد: اینکه قیمت‌ها هر ساله تغییر پیدا کند، مناسب نیست و باید آن را حل کنید و مردم از دولت انتظار دارند.

 

وی اخذ مالیات از روی اجناس را خلاف دستورات اسلامی دانست و گفت: وقتی مالیات بر روی اجناس کشیده شود، فقرا نیز باید آن مالیات را پرداخت کنند که مناسب و درست نیست.

 

وی در پایان با اشاره به فاجعه منا گفت: این حادثه، موضوع روز بوده و باید برای اداره حرمین شریفین و مسجدالاقصی به دست مسلمانان فکری اندیشیده شود.

 منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :